
Így mutatja a keresőóriás nekünk, európai felhasználóknak
Fotó: Google Térkép
Az Egyesült Államok belügyminisztériuma 2025. január 24-én jelentette be, hogy hivatalosan is átnevezték Amerikai-öbölre a Mexikói-öblöt, miután Donald Trump a beiktatása után egy rendeletben írta elő ennek szükségességét.
2025. február 11., 19:572025. február 11., 19:57
2025. február 11., 20:172025. február 11., 20:17
A Google térképalkalmazása, a Google Maps az amerikai felhasználók számára Amerikai-öböl elnevezést mutatja a korábbi Mexikói-öböl helyett, miután az amerikai kormány megváltoztatta a földrajzi hely elnevezését – írja a Híradó.hu.
Az Egyesült Államokon kívüli – így az európai – felhasználók számára mindkét elnevezés megjelenik a Google térképén:
Mint a Google közölte, ez bevett szokásuk: „ha a hivatalos nevek országonként eltérők, a Maps-felhasználók a hivatalos helyi nevet látják. A világ többi részén mindenki mindkét nevet látja. Ez itt is érvényes.”
A technológiai óriás pár napja jelentette be a változást régóta fennálló gyakorlatukra hivatkozva, amely alapján átveszik a névváltoztatásokat, miután az elnevezéseket a „hivatalos kormányzati forrásokban frissítették”.
Az amerikai földrajzi nevekkel foglalkozó testület hétfőn adta hivatalosan az Amerikai-öböl nevet az Egyesült Államok déli partvidéke és Mexikó keleti partvidéke között elhelyezkedő öbölnek, azt követően, hogy Donald Trump amerikai elnök elrendelte a földrajzi térség nevének megváltoztatását. A rendelet értelmében a névváltoztatás a Mexikó és Kuba tengeri határáig terjedő területre vonatkozik.
Claudia Sheinbaum mexikói elnök a névváltoztatással kapcsolatban leszögezte:
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
Az Amerikai Egyesült Államok sikeresen végrehajtott egy nagyszabású támadást Venezuela és vezetője, Nicolás Maduro elnök ellen, akit feleségével együtt elfogtak és repülővel elszállítottak az országból.
A berni román nagykövetség felvette a kapcsolatot egy román állampolgár családjával, akit eltűntnek nyilvánítottak a svájci Crans-Montana üdülőhelyen történt tragikus szilveszteri tűzeset nyomán.
A kormány 2026-ban 90 ezer EU-n kívüli vendégmunkás számára teszi lehetővé a romániai munkavállalást – számolt be a Bolojan-kabinet keddi ülése után a munkaügyi minisztérium.
Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt.
Ha mindegyikünk átérezné a másik szenvedését, szolidáris lenne a gyengébbekkel és az elnyomottakkal, akkor más lenne a világ – jelentette ki XIV. Leó pápa karácsonyi üzenetében.
szóljon hozzá!