
Késnek a kifizetések, ezért mennie kellett az APIA országos igazgatójának. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Menesztette kedd este Florin Barbu mezőgazdasági és vidékfejlesztési miniszter a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) vezérigazgatóját, Ionuţ Luput a gazdáknak járó támogatások kifizetésének késlekedése miatt.
2024. február 20., 20:382024. február 20., 20:38
2024. február 23., 21:372024. február 23., 21:37
Florin Barbu az Agerpres hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy
Barbu azt mondta, az este folyamán gyűlést hívott össze a támogatások kifizetéséről és az új támogatásokat akadályozó tényezők elhárításáról, de a vezérigazgató meg sem jelent a gyűlésen.
– tette hozzá a miniszter.
Azt is elmondta, az ügynökségben tapasztalható elakadások miatt számos érintett kérte, hogy változtasson az APIA vezetőségén, sokan Adrian Pintea visszatértét kívánják az ügynökség élére.
Az APIA vezetését ideiglenes jelleggel Ionuţ Lupu elődje, Cornel Turcescu veszi át, de rövidesen versenyvizsgát írnak ki a vezérigazgatói tisztség betöltésére – mondta el Florin Barbu.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
szóljon hozzá!