
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az ország régióinak többségében hőmérsékletingadozások várhatók ezen a héten, a jövő héten pedig akár 28-29 Celsius-fokra is felmelegszik az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzéséből.
2021. május 03., 18:352021. május 03., 18:35
2021. május 03., 18:542021. május 03., 18:54
A május 3-a és 16-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzés értelmében Erdélyben az első héten egyik napról a másikra változnak a hőmérsékleti értékek, de a nappali csúcsok átlagban 16 és 21 Celsius-fok körül az éjszakai minimumok pedig 2 és 9 fok körül fognak alakulni. Ezt követően felmelegszik az idő: május 10-én 23, május 12-én már 26 fokot fognak mutatni a hőmérők, de a jelzett időszak végén ismét csak 21 fokos csúcsokra számíthatunk. Az éjszakai hőmérsékletek május 10-e és 16-a között 6 és 8 Celsius-fok között alakulnak. Csapadékra nagyobb valószínűséggel május 5-e és 8-a, illetve 13-a és 16-a között lehet számítani.
A hegyvidéken az első héten az időszakhoz képest hidegebb lesz, 4 és 14 fok közötti maximumokkal, és mínusz 5 és 5 fok között minimumokkal. Később felmelegszik az idő, nappalra 10 és 20 Celsius-fok közötti, éjszakára 0 és 10 fok közötti hőmérsékletek várhatók. Futó záporokra főként május 5-e és 8-a, illetve 11-e és 15-e között lehet számítani, vegyes csapadékra pedig csak kivételes esetekben, főként a 2000 méter fölött fekvő területeken – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Börtönbüntetésre ítéltek pénteken Nagy-Britanniában két romániai férfit, amiért megkéseltek Londonban egy perzsa nyelvű hírcsatornának dolgozó iráni újságírót.
Az ukrán fél közölte Bukaresttel, hogy a konstancai kikötőben június 5-én történt incidens egy elszigetelt eset volt, amelyet nagy valószínűséggel az orosz elektronikai hadviselés okozott – tájékoztatott pénteken a védelmi minisztérium.
A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.
Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.
Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
szóljon hozzá!