
Fotó: Veres Nándor
Huszonhat megyére adott ki erős havazásra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Intézet (ANM). A figyelmeztetés csütörtök délután öt órától péntek reggelig érvényes. Péntek reggeltől szombat délig pedig erős szélre, havazásra és jégképződésre vonatkozó figyelmeztetés lesz érvényben a Körösvidéken, Bánságban, Munténiában és Olténiában – írja az Agerpres.
2016. november 30., 17:012016. november 30., 17:01
A meteorológusok szerint csütörtöktől havazni kezd a hegyvidéken, valamint az ország északi és középső régióiban. A Keleti-Kárpátokban és az Erdélyi-Szigethegységben a csapadék mennyisége meghaladhatja a 20–25 litert négyzetméterenként, a hó valószínűleg megmarad.
A szél erőssége elérheti az 50–60 kilométeres óránkénti sebességet, magas hegyekben a 65–85 km/h sebességet is, ami az erős havazással együtt jelentősen csökkenteni fogja a láthatóságot. Bánságban és a Körösvidéken hóra és havas esőre is lehet számítani, ami jégképződést idézhet elő az utakon – figyelmeztet az Agerpres az ANM jelentésére hivatkozva.
A későn érkező mentőket okolják egy fiatal magyar férfi haláláért Ausztriában. Az eset a ritkábban lakott területek sürgősségi egészségügyi ellátásának hiányosságaira terelte a figyelmet a Kronen Zeitung című osztrák lap pénteki jelentése szerint.
Később tartja meg tervezett találkozóját Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnökkel, a jövő hétre kilátásba helyezett időpontot törölték. Az amerikai elnök ezt szerdán közölte, miután tárgyalt Mark Ruttéval, a NATO főtitkárával.
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett találkozót illetően – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden újságírói kérdésre.
„Nincs terve” Donald Trump amerikai elnöknek arra, hogy a közeljövőben találkozzon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – adta hírül kedd este a BBC a Fehér Ház egyik tisztviselőjére hivatkozva.
Robbanás volt hétfőn a román Petrotel-Lukoil kőolajfinomítóban, később pedig Magyarországon a százhalombattai olajfinomítóban keletkezett tűz.
Egy hirtelen és heves tornádó söpört végig hétfőn több, Párizstól északra fekvő településen, és felborított három darut, amelyek egy fiatal munkás halálát okozták, négy embert pedig súlyosan megsebesítettek a hatóságok szerint.
Oroszország eddig nem kérte Romániától, hogy Vlagyimir Putyin budapesti csúcstalálkozóra utazásakor nyissa meg légterét az orosz elnök számára – jelentette ki hétfőn Brüsszelben a külügyminiszter.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
A háború adja át a helyét a békének! – hangoztatta XIV. Leó pápa vasárnap a Szent Péter téren, ahol hét új szentet avatott, közöttük Venezuela, illetve Pápua Új-Guinea első szentjét.
Beperelte az Európai Bizottságot a román állami gázipari vállalat, a Romgaz – írta az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!