Grindeanu is találkozott Károly herceggel

Károly herceg és Sorin Grindeanu •  Fotó: gov.ro

Károly herceg és Sorin Grindeanu

Fotó: gov.ro

Sorin Grindeanu miniszterelnök is fogadta csütörtökön Károly brit trónörököst, aki előző nap érkezett hivatalos látogatásra Bukarestbe.

Székelyhon

2017. március 30., 19:172017. március 30., 19:17

2017. március 30., 23:432017. március 30., 23:43

A felek a stratégiai partnerség elmélyítéséről tárgyaltak, beleértve a biztonsági együttműködést is, de szó esett a Brexitről is, a két ország kapcsolatáról, illetve a Nagy-Britanniában élő románok helyzetéről azt követően, hogy Nagy-Britannia kilép az Európai Unióból.

Károly herceg reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a két ország közös megoldást fog találni az emberkereskedelem megakadályozására. Ennek érdekében egyébként már kilenc vegyes nyomozócsoport tevékenykedik.

A kormányfő köszönetet mondott a brit trónörökösnek a Románia népszerűsítésében vállalt szerepéért,

Károly herceg pedig azt mondta: már hagyománnyá váltak évente tett romániai látogatásai. Károly herceg elmondta: meg akarta látogatni a kórházban azt a román állampolgárt, aki a múlt heti londoni merényletben sérült meg, de a páciens állapota miatt az orvosok nem engedték.

A brit trónörökös a kormányfővel való találkozót megelőzően a bukaresti falumúzeumba is ellátogatott, ahol román néptáncosok fogadták. A herceg egy időre maga is beállt a körtáncosok közé.

A trónörökös délután látogatást tett az ortodox pátriárkánál és a román királyi család tagjainál is.

korábban írtuk

Románia Csillagának nagykeresztjével tüntette ki Károly herceget Johannis
Románia Csillagának nagykeresztjével tüntette ki Károly herceget Johannis

Hivatalos látogatás keretében érkezett szerdán Bukarestbe Károly herceg. A brit trönörökös háromnapos romániai látogatása során találkozik Klaus Johannis államfővel, Sorin Grindeanu miniszterelnökkel és több civil szervezet képviselőjével.

Mint arról beszámoltunk, szerdán este Klaus Johannis államfő a Románia Csillaga Érdemrend Nagykeresztjével tüntette ki Károly herceget. A brit trón várományosa romániai tevékenységéért és Románia népszerűsítéséért kapta meg az állami kitüntetést.

Frissítés

Daniel pátriárkával is tárgyalt Károly Herceg

A romániai kulturális és vallási örökség megőrzése érdekében történő együttműködésről tárgyalt csütörtökön a Román Patriarkátusnál tett látogatása során Károly walesi herceg és Daniel pátriárka.

Az ortodox patriarkátus Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleménye szerint a brit trónörökös hangsúlyozta a romániai kulturális örökség konzerválásának fontosságát, és ennek kapcsán felmerült egy együttműködés lehetősége a patriarkátus, a Walesi Herceg Alapítvány és a Pro Patrimonio Alapítvány között. Daniel pátriárka örömmel fogadta a javaslatot, annál is inkább, mivel a román ortodox egyházat folyamatosan foglalkoztatja az egyházi örökség megőrzésének kérdése – olvasható az idézett dokumentumban.

A pátriárka felidézte a látogatás során, hogy Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságában – diákként vagy dolgozóként – számos román ortodox hívő él, és 45-re tehető az itt lévő román ortodox parókiák száma. Ezeket a parókiákat Anglia Egyháza támogatja, többek közt templomok biztosításával is.

A látogatás végén Daniel pátriárka egy Szent Andrást brázoló ikont ajándékozott Károly hercegnek.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. február 07., péntek

Többszáz sofőr maradt jogosítvány nélkül a hétvége előtt

Az elmúlt 24 órában 457 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 107-et gyorshajtás, 26-ot alkohol, nyolcat kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott pénteken a Román Rendőrség.

Többszáz sofőr maradt jogosítvány nélkül a hétvége előtt
2025. február 06., csütörtök

Tánczos: péntektől havi rendszerességgel jegyezhetők a Fidelis állampapírok

Mostantól havi rendszerességgel jegyezhetők a Fidelis állampapírok, amelynek idei első kibocsátása pénteken indul – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.

Tánczos: péntektől havi rendszerességgel jegyezhetők a Fidelis állampapírok
2025. február 06., csütörtök

Egyelőre nem opció az iskolák bezárása a légúti fertőzések magas száma miatt az egészségügyi miniszter szerint

Alexandru Rafila egészségügyi miniszter csütörtökön kijelentette, hogy a légúti fertőzéses esetek jelentős növekedése ellenére sem támogatja az iskolák bezárását, de hangsúlyozta, hogy a betegség tüneteit mutató gyerekeket nem szabad közösségbe engedni.

Egyelőre nem opció az iskolák bezárása a légúti fertőzések magas száma miatt az egészségügyi miniszter szerint
2025. február 06., csütörtök

A szerencsén múlt, hogy nem sérültek meg az útjavítást végző munkások egy figyelmetlen teherautós miatt

Nem vette észre a közúti munkálatokra, útelhatárolásra figyelmeztető jelzést egy teherautó sofőrje, elütötte a munkásokat szállító autót – szerencsére az éppen üres volt. Az eset csütörtökön délután történt a brassói terelőúton.

A szerencsén múlt, hogy nem sérültek meg az útjavítást végző munkások egy figyelmetlen teherautós miatt
2025. február 06., csütörtök

Egy haldokló éjjeliszekrényén égő mécses okozta a kilenc halálos áldozatot követelő kórháztüzet

Egy haldokló éjjeliszekrényén égő mécses okozta azt a kilenc páciens halálát és a szolgálatos orvos súlyos sérülését okozó tüzet, amely 2020 novemberében pusztított Karácsonkő megyei kórházának koronavírusos betegeket ápoló intenzív osztályán.

Egy haldokló éjjeliszekrényén égő mécses okozta a kilenc halálos áldozatot követelő kórháztüzet
2025. február 05., szerda

Elfogadta a parlament Románia 2025-ös költségvetését

254 mellette és 192 ellene szavazattal fogadta el szerdán este a parlament Románia 2025-ös költségvetését. A büdzsé 2,5 százalékos gazdasági növekedést irányoz elő, és 7 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol.

Elfogadta a parlament Románia 2025-ös költségvetését
2025. február 05., szerda

Bolojan: nem valószínű, hogy Iohannis visszatér a PNL-be

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke szerint nem valószínű, hogy államfői mandátumának lejárta után Klaus Iohannis visszatér a pártba.

Bolojan: nem valószínű, hogy Iohannis visszatér a PNL-be
2025. február 05., szerda

Hiába próbálkoznak a szélsőségesek, már a formaságoknál elbukják, hogy Iohannist félreállíthassák

Másodszorra is elutasította szerdán a képviselőház és a szenátus összevont házbizottsága a Klaus Iohannis államfő tisztségből való felfüggesztésére irányuló kezdeményezést, amelyet a Fiatal Emberek Pártja és az SOS Románia terjesztett elő.

Hiába próbálkoznak a szélsőségesek, már a formaságoknál elbukják, hogy Iohannist félreállíthassák
2025. február 05., szerda

Ennyi volt a pályafutása a politika élvonalában: lemond szenátori mandátumáról Nicolae Ciucă

Nicolae Ciucă volt liberális pártelnök és korábbi kormányfő szerdán bejelentette, hogy lemond szenátori tisztségéről.

Ennyi volt a pályafutása a politika élvonalában: lemond szenátori mandátumáról Nicolae Ciucă
2025. február 05., szerda

Ciolacu szerint nem a megszorítások költségvetése az idei büdzsé

Cáfolta szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök azokat a nyilatkozatokat, amelyek szerint a 2025-ös állami költségvetés a megszorítások büdzséje.

Ciolacu szerint nem a megszorítások költségvetése az idei büdzsé
Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!