
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban; csapadékra ezen a héten elszórtan, jövő héten kiterjedt területeken lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) február 19. és március 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. február 19., 18:402024. február 19., 18:40
A hétfői előrejelzés szerint Erdélyben csütörtökig 6 és 11 Celsius-fok között változik a nappali csúcsértékek regionális átlaga, éjszaka mínusz 2 és plusz 2 fok közötti értékek várhatók. Az ezt követő négy napon tovább melegszik az idő,
– ismerteti az Agerpres.
A vizsgált időszak utolsó napjaira aztán némileg lehűl az idő, a nappali csúcsértékek átlaga 9 és 12 Celsius-fok között, a minimumoké fagypont körül alakul. Csapadék ezen a héten elszórtan, jövő héten kiterjedt területeken fordulhat elő.
A hegyekben szerdáig fagypont körüli maximumokra kell számítani, éjszaka mínusz 7, mínusz 4 Celsius-fokig süllyed a hőmérők higanyszála. Ezt követően jövő hétfőig mintegy 6 Celsius-fokkal nő a hőmérséklet, majd a jövő hét folyamán lehűlés következik, nappal legtöbb 2 fok lehet, éjszaka mínusz 5 Celsius-fokig hűl le a levegő.
– közölte az ANM.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.
Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.
Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.
Hat, alig néhány hetes tacskót találtak a magyarországi pénzügyőrök egy kisbusz rejtett rekeszében. Az állatok chippel, oltással és útlevéllel sem rendelkeztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
Hamufelhőt ereszt ki magából az Etna több mint 3 ezer méteres magasságban, emiatt közepes készenlét lépett életbe Catania repülőterén hétfőn, egyelőre jelentősebb késések nélkül.
Az Egyesült Államok megkötötte a megállapodást Iránnal a konfliktus lezárásáról – jelentette be Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.
szóljon hozzá!