
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat. A sárga színjelzésű riasztás az ország több mint háromnegyedét érinti.
2022. augusztus 16., 10:502022. augusztus 16., 10:50
A meteorológusok szerint kedden 12 óra és 22 óra között hegyvidéken, Erdélyben, Máramarosban, Moldvában, illetve helyenként Munténiában és Körös-vidéken heves széllökésektől és villámlásoktól kísért záporok várhatók, elszórtan jégeső is lehetséges. A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 25–30, helyenként a 40–60 litert négyzetméterenként.
Az előrejelzés szerint elszórtan hasonló időjárásra lehet számítani kedden az ország más régióiban is, szerdán pedig elsősorban az északi, központi és az északkeleti megyékben. Szerdától ugyanakkor jelentő felmelegedés várható, az ország nyugati és déli részein kánikula lesz – írja az Agerpres hírügynökség.
Szlovákia mindaddig nem hagyja jóvá az Európai Unió legújabb, immár 20. szankciós csomagját Oroszországgal szemben, amíg Ukrajna nem üzemeli be újra a Barátság kőolajvezetéket – jelentette ki kérdésre válaszolva Juraj Blanár szlovák külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök kéthetes tűzszünetet jelentett be Iránnal kedd este. Erre az időszakra az Egyesült Államok felfüggeszti a bombatámadásokat, míg Irán megnyitja a Hormuzi-szorost.
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
szóljon hozzá!