
Fotó: Pinti Attila
A fejlesztési szaktárca véglegesítette a megyei tanácsok által benyújtott, turisztikai bicikliút-hálózatokra beérkezett pályázatok elbírálását, és a pályázók által elért pontszámokat közzétette a minisztérium honlapján – jelentette be Cseke Attila fejlesztési szaktárcavezető.
2022. december 29., 15:462022. december 29., 15:46
Az RMDSZ által vezetett fejlesztési minisztérium több települést összekötő, legalább három megyét átszelő bicikliút-hálózatok megépítésére biztosít finanszírozást a helyreállítási alapból. Ezek
– mutatott rá Cseke Attila az RMDSZ csütörtöki tájékoztatója szerint.
A szaktárca költségkerete 197,5 millió euró ebből 2394 kilométer bicikliút épülhet, emellett pedig gátakon, töltéseken is épülnek kerékpárutak. Így összesen
– mondta el Cseke Attila, hozzátéve, hogy a környezetvédelmi minisztérium által benyújtott hét pályázat elbírálására is, amelyek a gátak és töltések tetején épített bicikliutak létrehozását teszik lehetővé, hamarosan sor kerül.
A legtöbb pontszámot nyert pályázat alapján Maros megyében, Beszterce-Naszód megyében és Suceava megyében épülhet bicikliút-hálózat, a harmadik pályázat értelmében pedig Temes, Arad és Hunyad megyékben építene kerékpárutat a minisztérium.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
1 hozzászólás