Fotó: Bodnár Arthur
Emil Boc miniszterelnök kedden bejelentette, hogy egyelőre az egészségügyben csak hét megüresedett állás után lehet egyet betölteni. Kifejtette, az egészségügyi miniszter – posztok felszabadítására vonatkozó – kérésére elrendelte, az átszervezés után vegyék számba az összes betöltetlen állást.
2010. augusztus 24., 16:052010. augusztus 24., 16:05
2010. augusztus 24., 16:522010. augusztus 24., 16:52
Fotó: Bodnár Arthur
„Jelen pillanatban a törvényes eljárás szerint lehetséges, hogy hét megüresedett állás után egyet betöltsenek. Kértem, az egész rendszerben végezzék el a felmérést, nézzék meg, a hét után egy alkalmazás esetén még hány betöltetlen állás marad, és ott vegyenek fel új alkalmazottat, ahol valóban emberhiánnyal küszködnek. Majd szeptember elseje után, az átszervezést követően nézzük meg, hány embert alkalmazhatunk. Nem lehet egy időben átszervezést végezni és új embereket is felvenni” – idézi a kormányfőt a Mediafax.
Hétfőn heves vita zajlott a kormánykoalíció ülésén. Az egészségügyi miniszter, Cseke Attila ugyanis állások ezreinek felszabadítását kérte. Ezt akkor a miniszterelnök kategorikusan elutasította a pénzügyminiszterrel egyetemben.
Az egészségügyi tárcafő az állások felszabadítására vonatkozó javaslatait az augusztus 16-án, a giuleşti-i szülészeten bekövetkezett tűzeset után tette, amely következtében öt újszülött halt meg, és hat súlyosan megsebesült.
A Bukaresti Kórházak Igazgatóságának (ASSMB) főigazgatója elmondta, hogy az intenzív osztályon – a személyzetre vonatkozó szabályzat szerint – hét nővérnek és két orvosnak kell lennie, a giuleşti-i szülészeten pedig egyetlen nővér volt az előírt négy helyett.
Marius Savu azt nyilatkozta, hogy az egészségügyi rendszer egyik problémája a személyzet hiánya, ezt pedig a giuleşti-i szülészeten is érezték. Kiemelte, hogy csak akkor tudnak új alkalmazottakat felvenni, ha a hatóságok felszabadítják a befagyasztott állásokat. Az egészségügyben 2009. január elsején fagyasztották be az állásokat, azóta az alkalmazottak száma folyamatosan csökken, többen kiléptek a rendszerből.
Ugyanazon az ülésen Cseke Attila az orvosok fizetésének megemelését is kérte az új bérezési törvény révén, de ezt a problémát nem vetették fel olyan radikálisan, mint a befagyasztott állások felszabadítását – emelik ki az ülésen részt vevő hivatalos források.
Emil Boc miniszterelnök szombaton bejelentette, hogy szeptemberben felmérik az egészségügyi rendszerben levő felszabadítható állások helyzetét és ezek számát, hozzátéve, hogy hasonló felbecsülést végeznek az igazságszolgáltatás, a közigazgatás és a felsőoktatás területén levő állások terén is.
Maros megyében a megyei önkormányzat szakemberei az elmúlt napokban felmérték az utak állapotát, hogy felállítsák a prioritási sorrendet a megyei besorolású utak javítására, aszfaltozására.
Viharos időjárásra figyelmeztető előrejelzést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Egyre inkább terjed és népszerűbbé válik a közösségi médiában egy olyan kép, amely a Szent Péter-bazilikában felravatalozott Ferenc pápát ábrázolja, ám a felvétel nem igazi.
Két kisebb földrengés történt tíz perc leforgása alatt keddre virradóra Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – számolt be az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Villámcsapás ért hétfő délután egy motorost a Sebes-folyó völgyében. A 26 éves fiatalembernek leállt a szíve és a légzése – számolt be a Fehér megyei rendőrség.
Fekete lobogót helyeznek ki a katolikus templomokra Erdély-szerte, és a pápa temetésének napjáig este is harangoznak.
Folytatódik a csíkszeredai tavaszi nagytakarítás, a városháza közösségi oldalán közzétett bejegyzés alapján mutatjuk az e heti ütemtervet.
Kápolnásfaluban újra életre kelt a régi idők húsvéti locsolkodási szokása: a Kápolnásfalusi Ifjúsági Társaság néhány éve vette a kezébe a hagyományőrzés stafétáját, s azóta minden tavasszal friss kútvízzel locsolják meg a lányokat.
A következő napokban fokozatos lehűlés kezdődik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 4-éig érvényes előrejelzéséből.
Ez év első három hónapjában mintegy 700 súlyos közúti baleset történt Romániában, ezekben több mint 240-en haltak meg és mintegy 520-an sérültek meg súlyosan.
szóljon hozzá!