Archív
A határrendészet és a járatok kérdését is rendezni próbálják a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér megépítésével párhuzamosan, hogy két év múlva beindulhasson a légi közlekedés a rég várt reptéren.
2018. március 28., 22:302018. március 28., 22:30
Két év múlva, 2020 közepéig működőképes lesz a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér – ígéri a Brassó megyei önkormányzat vezetősége. A képviselő-testület ennek érdekében létrehozott egy különleges osztályt, amelynek feladata a légikikötő építési munkálatainak a felügyelete. Ennek a vezetője Alexandru Anghel repülőmérnök, aki 2013-2015 között a jászvásári reptér korszerűsítését koordinálta. A szakember azt nyilatkozta, azért vállalta a megbízatást, mert az kihívás számára, hiszen
„Vállaltuk, hogy két év alatt befejezzük a munkálatokat, a legtöbb időbe a versenytárgyalások lebonyolítása, az engedélyek beszerzése kerül. Nyolc hónap alatt a tulajdonképpeni munkát el tudjuk végezni. Ez a határidő tartható, de akaratra, kitartásra van szükség” – mondta a projektvezető.
Az egyik bürokratikus akadály az Övezeti Területrendezési Terv (PUZ) jóváhagyása, amit a vidombáki polgármesteri hivatalnak kellene kiállítania. Adrian Veștea, a Brassó megyei tanács elnöke a sajtónak azt mondta, élénk levelezést folytatott a vidombáki elöljárókkal ebben a témában, és nem érti, mi az akadálya a dokumentum kibocsátásának. A tanácselnök már azt is fontolgatja, hogy tiltakozást szervez a vidombáki városháza előtt, hogy az engedély kiállítása kimozduljon a holtpontról. Nem érti ugyanis, hogy a polgármester miért nem írja alá a bizonylatot, hiszen azt már kiállította a város főépítésze és jegyzője.
Másrészt Alexandru Anghel arra hívta fel a figyelmet, hogy
Például a nemzetközi repülőtéren határátlépő pontnak is lennie kell, kormányhatározattal kell ezt megalakítani. A következő időszakban a beruházás megvalósítása mellett ezekre a kérdésekre is figyelmet fordítanak, hogy amire elkészül a légikikötő, az intézmények, vállalkozások is működőképesek legyenek, megfelelő személyzettel, infrastruktúrával kezdhessenek. Ezért már átiratban kérték a belügyminisztériumot, hogy indítsa el a folyamatot a határátkelő létrehozására.
– foglalta össze a beruházást koordináló szakember.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!