Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mit lehet tenni, ha valaki családi erőszak áldozatává válik. Nem tudják, kihez fordulhatnak, milyen védelmet nyújt a törvény. Ezért fontos erről a témáról minél többet beszélni, tudatosítani, hogy a családon belüli erőszak nem magánügy, és nem szégyen segítséget kérni.
2020. szeptember 25., 12:002020. szeptember 25., 12:00
• Videó: Székelyhon
László Éva pszichológus, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem oktatója, a Nők az Erőszak Ellen ARTEMIS Egyesület egyik alapítótagja lesz a Székelyhon TV Nézőpont című műsorának meghívottja. Nemrég napvilágra került eset apropóján született meg a műsor ötlete: Kolozsváron egy egyetemi tanár percekig verte-rugdosta a barátnőjét nyílt színen és ezt utcai kamera is rögzítette. Az eset kapcsán döbbenetes kommentek születtek a közösségi oldalon, sokan az áldozatot hibáztatták „egy egyetemi tanár csak tudja, hogy mit miért csinál” alapon. A családon belüli erőszak következményeiről, többek között a gyerekekre tett hatásáról beszél a szakember.
– véli a szakember. „Még a közösségi oldalon tett agresszív kommentekből is azt a következtetést vonhatja le a gyerek, hogy az a normális, ha az erőszak erőszakot szül. Fő feladatunk tehát a kapcsolataink minőségére való odafigyelés, hiszen a gyermek nem a szavakból, hanem az otthon látott példából tanul” – összegezte László Éva.
A pszichológussal Székely Blanka beszélget a Nézőpont soron következő adásában, szeptember 25-én, pénteken 12 órától a Székelyhon TV Youtube-csatornáján.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
Egy román állampolgár is van a svájci Crans-Montana üdülőtelepen szilveszter éjszakáján történt tűzeset halálos áldozatai között – tájékoztatott vasárnap a külügyminisztérium.
Az Egyesült Államok átmenetileg átveszi Venezuela irányítását, amíg nem sikerül „biztonságos, megfelelő és megfontolt” politikai átmenetet végrehajtani az országban – jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombaton a Fehér Házban sajtótájékoztatón.
Az Egyesült Államokban állítják bíróság elé Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akik ellen New Yorkban emeltek vádat – közölte Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter szombaton a közösségi médiában.
Az Amerikai Egyesült Államok sikeresen végrehajtott egy nagyszabású támadást Venezuela és vezetője, Nicolás Maduro elnök ellen, akit feleségével együtt elfogtak és repülővel elszállítottak az országból.
szóljon hozzá!