A videójátékok hajnalán még senki sem gondolta, hogy ezek egyszer történetmesélő médiumok lesznek. Ahogy azt sem, hogy az egyik legjobb Pókember-sztorit majd videójáték formában kapjuk meg. Videósorozatunk legújabb részében két történetközpontú játékot mutatunk be, amik végigjátszása felér azzal, mintha egy interaktív filmet vagy sorozatot néztünk volna meg.
Újjáépülő arénák, új csapatok, kulcsjátékosok mozgása és legendák távozása, csíki erősítések a láthatáron – a Helyzetbe hozunk! negyedik részében Gyurka Csaba és Szabó Előd-Zsolt ismét alaposan körbejárja Székelyföld és a térség sportvilágát.
A Jóálláson induló új, négyrészes videósorozatunkban a munkavállalás kulcskérdéseit járjuk körbe Ambrus Tibor magyarországi egyetemi oktatóval és szervezetfejlesztővel, aki több mint húsz éve dolgozik Székelyföldön. A beszélgetések a munkavállalás legfontosabb szakaszaira fókuszálnak: az állásinterjúra, a kiválasztásra és az első hetek kihívásaira – munkavállalói és munkaadói nézőpontból egyaránt. Az első részben arra kerestük a választ, hogyan érdemes felkészülni egy állásinterjúra.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
A magyarországi Veszprém vármegyében, Doba mellett, a bazaltos Somló-hegy északi oldalán található Somló vára keletkezésének időpontja ismeretlen. A legendák szerint a tatárjárás után építették, ám az első írásos emlék csak 1352-ből való.
A magyarországi Somogy vármegyében, a Balatontól délre, Fonyód és Kaposvár közötti Somogyvámos délnyugati határában található a pusztatemplom.
A magyarországi kastélyok egyik gyöngyszeme a Pest vármegyében található turai Schossberger-kastély. A neoreneszánsz stílusú épület 1883-ra készült el. A gazdag kereskedőcsaládból származó Schossberger Zsigmond feleségének építtette az eleinte csak nyári lakként szolgáló kastélyt, tervezésére Bukovics Gyulát kérte fel – noha sokáig az a hír járta, hogy Ybl Miklós tervezte.
Az államalapítás idején Szent István püspökséget alapított és székesegyházat építtetett Győrben. A mai Győr történelmi belvárosban, a Mosoni-Duna és a Rába találkozásánál, a Káptalandomb legmagasabb pontján épült fel a mindenkori győri püspök lakóhelye, a Püspökvár.
A történelmi Komárom helyén már a Római Birodalom idején stratégiai fontosságú erődítmény állt. Két vára Szlovákiában, az ahhoz kapcsolódó erődök a mai magyarországi Komárom területén, a Duna jobb oldalán találhatók.
Magyarország első szabadtéri múzeumát, a zalaegerszegi skanzent 1968-ban nyitották meg. A Göcseji Falumúzeumot a Zala folyó holtága mellett hozták létre, épületeit húsz különböző zalai településről szállították ide és építették fel az eredeti helyén hagyott Hencz-féle vízimalom köré oly módon, mintha egy 19. századbeli göcseji falu lenne.
Mesebeli tájon mesebeli kastély: a Holt-Tisza partján épült tiszadobi Andrássy-kastély a magyarországi historizáló építészet egyik legimpozánsabb műemlék épülete. A neogótikus-romantikus kastélyt gróf Andrássy Gyula építtette 1880 és ’85 között. Az évszakok, a hónapok, a hetek és a napok számának megfelelően 4 bejárata, 12 tornya, 52 szobája és 365 ablakszeme van.