Az óvodások mesemondó- és népdalvetélkedőjének Maros megyei szakaszát szerdán szervezik meg Marosvásárhelyen. Ez egyben az utolsó fordulója is a vetélkedőknek, hiszen öt-hat évesekről lévén szó, nincs országos forduló.
Az orvosi egyetem elvégzése után sok pályakezdő dönt az elvándorlás mellett. Az itthon maradottak körében pedig felerősödni látszik az a trend, hogy a már meglévő szak mellé elvégeznek egy társszakot is.
Bár tavaszias időnk van, mégsem ezért érdemes most a nyaralásra gondolni, hanem azért mert januárban foglalhatunk legolcsóbban repülőjegyet, külföldi szállásokat, függetlenül attól, hogy az év melyik hónapjában szeretnénk utazni.
Tavaly 96 gyerekkel jegyeztek be többet a marosvásárhelyi „nagykönyvbe”, mint a 2016-os esztendőben, igaz, a házasságok száma csökkent: összesen 872 pár fogadott örök hűséget egymásnak a megyeszékhelyen.
Az országban Kolozsváron a legborsosabbak az albérletek árai, még a fővárost is lekörözi ebben, de Marosvásárhelyen sem sokkal olcsóbban bérelhetünk ingatlant. Egy kétszobás lakás átlagban havonta 250 euróba kerül Marosvásárhelyen.
Harminc nap áll az államelnöki hivatal rendelkezésére, hogy válaszoljon a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Gimnázium szülői közösségének nyílt levelére, amelyet december 23-án küldtek el Klaus Johannis államfőnek.
Több bölcsődei helyre lenne igény, hiszen csak hároméves koruktól fogadják az óvodák hivatalosan a gyerekeket, ám a szülők már jóval előbb kénytelenek munkába állni. Az RMDSZ törvénytervezetet iktatott azért, hogy az összes bölcsőde állami finanszírozásban részesüljön.
A statisztikák szerint az idei az elmúlt négy év legdrágább karácsonya, hiszen a felmérések szerint csak élelmiszerre 100 lejjel többet költenek a romániai családok, mint négy évvel ezelőtt.
A Telefonos Szeretetszolgálat harmadik alkalommal hívta közös adventi vacsorára Marosvásárhely szerényebb körülmények között élő családjait, a kisnyugdíjasokat, és üzletembereket, tehetősebb marosvásárhelyieket.
A környezet, a kultúra, a vallás is befolyásolja a táplálkozási szokásokat. Ezeken csak a gyermeknemzedék meggyőzésével lehet változtatni. Az RMDSZ törvénytervezetet dolgozott ki azért, hogy iskolai keretek között is tájékoztassák a gyerekeket az egészséges táplálkozásól.
Mintegy negyedmillióra tehető Romániában a külföldön dolgozó szülők által itthon hagyott gyerekek száma. Milyen hatással van a szülő távolléte a gyerekre, és hogyan ajánlott „jóvá tenni” a távollétet, amikor itthon van?
A marosvásárhelyi Unirea Főgimnázium közösségének képviselői levélben fordultak Románia államelnöki hivatalához, amelyben megdöbbenésüket fejezik ki az RMDSZ kezdeményezte és a parlament mindkét háza által elfogadott tanügyi törvénymódosítással kapcsolatban.
Sok óvodás csoport már hetek óta készül az adventi, karácsonyi együttlétre, és néhányan a kihirdetett háromnapos országos gyász idejére, december 14–16. között tervezték az ünnepséget. A
Az iskolaelhagyás jelensége összefügg az adott társadalom gazdasági és szociológiai mutatóival. Az EU felmérése szerint Romániában a gyerekek 18 százaléka hagyja el az oktatási rendszert tanulmányai befejezése előtt, vagy soha be sem íratják őket iskolába.
Néhány marosvásárhelyi fiatal művész gondolt egy merészet, és tehetségfejlesztő központot nyitott a városközponthoz közel. Bárki jelentkezhet náluk, aki úgy érzi, kipróbálna valamilyen hangszert, vagy a képzőművészetek terén fejlesztené magát.
A magyarországi Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) arra hívja fel a figyelmet, hogy ha előre megtervezzük, hogy mekkora adagokat kell készítenünk, akkor nemcsak a kiegyensúlyozott étkezésre tudunk odafigyelni.
A szenátus pár napja szavazta meg, hogy ezentúl a mezőgazdasági szakirányú középiskolák a tanügyminisztériumon kívül a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium alárendeltségébe is tartoznak.
Marosvásárhely központi részében egy újonnan vásárolt ingatlanba költözött a Telefonos Szeretetszolgálat, és közösségi szervezetként munkálkodnak azért, hogy krízishelyzetben lévő személyeken azonnal tudjanak segíteni.