Év közben ritkán esik szó a legfiatalabb udvarhelyi labdarúgókról, pedig ők is ugyanúgy izgulnak a mérkőzések előtt, ugyanúgy örülnek a győzelmeknek, vagy bánkódnak a vereségek miatt. Az alábbiakban az ificsapatok edzői számolnak be az őszi teljesítményekről.
2010. december 07., 18:332010. december 07., 18:33
2010. december 08., 10:452010. december 08., 10:45
2003-as korcsoport
Edző: Kis Lajos. Ennek a korcsoportnak nincs külön bajnoksága, ezért a 2002-esek (egy évvel idősebbek) megyei bajnokságában szerepelnek. Ebben a csoportban heten indultak, hatan fejezték be, az együttes egyelőre az ötödik, kilenc mérkőzésből egyet tudott megnyerni. „Két éve dolgozunk együtt, a miénknél idősebb korosztályban szerepelünk, ami nem gond, előnyünkre válnak a mérkőzések, a helyezkedéseket kezdjük tanulni. A srácok nagyon odaadóak, várják is a meccseket. Nem csak a győzelemért harcolunk, fontos, hogy minél több tétmeccs legyen a fiúk lábában” – mondja az edző. Kiemelkedő teljesítmények: Ketesdi Nimród, Jenei Barnabás, Geréb Milán, Vass Dávid, Szín Ferenc.
2002-es korcsoport
Edző: Dusinszki Zoltán. Ez az első bajnokságuk, de korábban már szerepeltek országos tornákon, ez meg is látszik teljesítményükön, hisz pontveszteség nélkül vezetik a bajnokságot. A korosztályuknak kiírt Gheorghe Ene-torna megyei szakaszát megnyerték, a hétvégi középdöntőn harmadikak lettek (a Sporting Suceavával 2–1, a Besztercei Gloriával 0–2, a Kinder Vásárhellyel 4–4, a Kolozsvári CFR-rel 3–7. Gólszerzők: Kerestély 5, Gergely, Bálint, Jakab 1–1). Kiemelkedő teljesítmények: Albert Hunor, Kerestély József, Hegyi Attila, Botorok János, Gergely Balázs.
2001-es korcsoport
Edző: Dusinszki Zoltán. „Két és fél éve dolgozom velük, ez a második bajnoki évünk, amelyben a nagy létszám miatt a harminc gyereket teljesítmény szerint két csoportra osztottam, így két csapattal indultunk. Az elsővel maximális pontszámot gyűjtöttünk, a második csapat is ügyeskedik, szoros mérkőzéseket vív, de még kevés a győzelem” – mondja edzőjük. Kiemelkedő teljesítmények: Bencze Krisztián, Simó Csongor, Mihály Rajmond, Hegyi Zsolt, Pap Ferenc. (Ebben a korosztályban szervezték a Gheorghe Ola teremlabdarúgó-tornát, melynek megyei döntőjében az udvarhelyi fiatalok 1–0-lal alulmaradtak a csíkszeredaiakkal szemben, így utóbbiak jutottak tovább.)
2000-es korcsoport
Edző: Albert István. Ez a harmadik évük a bajnokságban, melyben jelenleg hét csapat szerepel. Az első évben egy esztendővel fiatalabbként játszottak, a második esztendőben, amikor már saját korosztályukban játszottak, meg is nyerték a pontvadászatot, sőt, eljutottak az országos döntő tornára is, az első nyolc közé. Az őszi idényben egy döntetlen kivételével minden mérkőzésüket megnyerték, a célkitűzés megnyerni a megyei bajnokságot és továbbjutni a regionális, illetve országos tornára. Kiemelkedő teljesítmények: Györgydeák Apor, Kovács Dániel, Dénes Hunor.
1999-es korcsoport
Edző: Jenei Csaba. Az edző öt éve dolgozik ezzel a korosztállyal, a nyolccsapatos bajnokság őszi idényét az ötödik helyen zárta az együttes, a mérleg: három győzelem, két döntetlen, három vereség. Kiemelkedő teljesítmények: Balogh Arnold, Incze Dávid, Izsák Hunor, Somodi Tamás.
1998-as korcsoport
Edző: Botorok János. „Ez már az ötödik év, hogy velük dolgozom, itt már van tapasztalat, hagyományosan mi nyerjük a megyei pontvadászatot, ősszel azonban megérződött Magyari Szilárd hiánya, aki a Hagi Akadémiánál folytatta. Egy vereségünk van és egy döntetlenünk, a többi mérkőzést megnyertük, jelenleg a másodikak vagyunk Csíkszereda mögött. Természetesen a megyei bajnokság megnyerése a célunk” – mondja az edző. Kiemelkedő teljesítmények: Sebestyén Tamás, Balázsi Attila, Orbán Imre, Gálfi Barna.
1996–97-es korcsoport
Edző: Botorok János. Hatodik éve dolgoznak együtt, a csapat általában a megye legjobbjaként zárja a küzdelmeket, jelenleg is ez a cél. Az őszi idényt követően vezetik is a tabellát, tíz győzelem és egy döntetlen a mérlegük. Kiemelkedő teljesítmények: Kecseti Sándor, Simon Norbert, Gál Csaba.
1995-ös korcsoport
Edző: Szín Ferenc. A megyei bajnokság kiírásában itt van egy szakadás, a \'96-os után a \'92-es születésűek a következő korcsoport, így a csapat a három évvel idősebbek bajnokságában szerepel, ami meg is látszik az eredményeken, ha technikailag nem is, de erőnlétben jobbak az ellenfelek. Az őszi szezon előtt az volt a céljuk, hogy az országos ifi II-es bajnokságban indulhassanak, ami nem sikerült, de részben kárpótolta őket, hogy a csapat kilenc játékosa részt vett a megyei válogatottban is (edző: Burus Csaba), néhányan pedig az SZFC fiókcsapatának felnőtt keretében is bemutatkozhattak. Kiemelkedő teljesítmények: Mózes Tamás, Balog Alfonz, Zota Daniel, Bálint Lehel, Orbán Bakk Levente, Bakó Mátyás, Nagy Zoltán (utóbbi négy játékos a megyei válogatottban is remekelt.)
A Székelyudvarhely FC fiókcsapata
Edző: Kis Lajos. Az SZFC fiókcsapata nem nevezett be az országos bajnokságba, a folytonosság biztosítása érdekében a Liga 4-es (megyei) bajnokságban szerepel, így a fiatal labdarúgók felvehetik a felnőtt bajnokik hangulatát. A 12 csapatos küzdelemben az őszi idényt az 5. helyen zárták. Néhány játékost az SZFC harmadik ligás mérkőzésein is láthatunk játszani. Kiemelkedő teljesítmények: Kovács Alpár, Bíró Attila, Szász Ferenc, Sebestyén Attila, Bálint Róbert, Molnár Károly.
A korosztályos csapatok irányítói kihangsúlyozzák Tamás Géza kapusedző fontosságát. „Egy éve dolgozik a fiatalokkal, és a kapusok teljesítményén meg is látszik” – mondják a szakemberek, hozzátéve: „sok támogatónk van, és mindegyiknek szeretnénk köszönetet mondani, hálásak vagyunk a szülőknek is, és külön szeretnénk kiemelni a székelyudvarhelyi önkormányzat és a Merkúr áruház pozitív hozzáállását.”
szóljon hozzá!