Fotó: Tamás Zoltán
Már augusztus elejétől jégen volt a csapat, illetve már múlt hónapban kialakult a végleges játékoskeret a Progymnál. Hét felkészülési meccsel a hátuk mögött vágnak neki a bajnokságnak. Ezek mind előrelépésnek számítanak a korábbi évekhez képest, de kockázatot is jelent.
2016. szeptember 09., 12:052016. szeptember 09., 12:05
2016. szeptember 09., 12:382016. szeptember 09., 12:38
Nem lett lényegesen gazdagabb a Progym, habár új támogatók álltak a gyergyószentmiklósi jégkorongcsapat mellé. Mégis bevállalták, hogy a nem kis pénzt igénylő szezon-előkészületek megtörténjenek – hangzott el a piros-fehérek sajtótájékoztatóján.
Ennek a gazdasági következményei majd márciusban lesznek láthatók, amikor vonalat húznak a szezon bevételei és kiadásai összevetésekor. A befektetésekkel az eredmények rájátszást kell jelentsenek – közölte Kopacz Zoltán klubelnök.
A kockázatvállalás abban áll, hogy most úgy vág neki a csapat a bajnokságnak, hogy egyelőre nincs meg az egész szezonra szükséges összeg. Ez akkor lesz meg, ha minden úgy áll össze, ahogyan szeretnék. Ehhez adott egy csapat, amely a – szurkolók általános véleménye szerint is – ütőképes. Ha pedig jó a csapat, akkor jó meccseket tud játszani, és ezért érdemes kilátogatni a pályára, jegyet venni és szurkolni.
Ha telt ház van a meccseken, akkor megvan az a jegybevétel, ami az egyelőre hiányos költségvetést kikerekítse. Ha pedig telt házas meccsek vannak, akkor a támogatók pénztárcája is könnyebben nyílik – így áll össze az elképzelés.
Így állt a csapat mögé a Bauer Romania is, amellyel több évre érvényes szerződést kötött a Progym. A Páll Attila által vezetett Bauer Romania felszerelésekkel támogatja a csapatot, így az új piros-fehér mezeket is ez a cég biztosítja, valamint egyforma télidzsekiket is kapnak a játékosok.
A mérkőzésekre a jegyek ára egyébként nem változik, 10 lej felnőtteknek és 7 lej gyermekeknek, illetve nyugdíjasoknak. Bérlet is váltható 200, illetve 500 lejért. Ez utóbbi mecénásbérletnek számít, amivel tehetősebb nézők járulhatnak hozzá a csapat jobb anyagi hátteréhez. Egyébként minden néző, aki jegyet vált a mérkőzésekre, az támogatja az együttest – mondta Sándor Székely Ottó menedzser.
A csapat kész, új edző még lehet
A Progym gerince megmaradt az elmúlt szezonból. A hazai játékosok és három, lassan ősgyergyóinak számító légiós is együtt játszik a 2016–2017-es bajnokságban is. Vitalij Kiricsenko, Vaclav Novak és Nyerges Lajos mellé még két jó hátvéd jött Pavlo Boriszenko és Mihail Konyajev személyében. Mindkettő ismert már Gyergyóban, tudható volt, hogy valóban erősítésnek számítanak.
Ugyancsak a gyergyói folytatás mellett döntött Roman Kosztromin is. Őt vezetőedzőnek szerződtette a klubvezetés, munkáját Vaclav Novak és Farkas Csaba segítik. Az egykori orosz válogatott csatár azonban még nem akasztja szegre a korcsolyát, játékosként is kiveszi a részét a küzdelmekből.
Kopacz Zoltán úgy nyilatkozott, ez a helyzet egyelőre jónak látszik, Kosztromin edzői munkájában megbíznak, és látszik a hozzáértése az edzések színvonalán is. Mégsem ideális az állapot, hiszen mind a játékos, mind az edzői szerep százszázalékos odafigyelést igényel, megtörténhet, hogy egyik a másik rovására megy. Ezért még elképzelhető, hogy más döntés születik az edzőkérdésben.
Erősítés viszont, hogy piros-fehérben folytatja György Róbert, aki Debrecenből tért haza és Barabás László is hazaszerződött. A felkészülési mecseken bizonyított több fiatal játékos is, akik komoly szerepet kaphatnak a jövőben. Így Ferencz Csibi Róbertre, György Rajmondra, Sáska Elődre és Baróti Balázsra is számíthat a csapat.
A játékoskeret tekintetében egy dolgot sajnál a vezetőség: habár mindenben megegyeztek a fiatal kapussal, László Arnolddal, akivel hosszú távon terveztek, ő végül mégis úgy döntött, Galacon folytatja a pályafutását. A kapusposzton tehát van ok az aggodalomra, ha Molnár Szabolcs vagy Szakács Szabolcs megsérülne, bajban lenne a csapat.
A rájátszás a cél
Mivel Galac is MOL ligás lett, a hazai bajnokságot is átszervezték. Kevesebb meccs lesz az alapszakaszban, a csapatok nem nyolcszor, hanem hatszor csapnak össze egy-egy ellenfelükkel. Előbb játszanak két teljes oda-vissza kört, ahol a korábban megszokott módon két egymás utáni napon is megmérkőznek az együttesek, majd jön két olyan kör, amikor csak egy-egy meccset játszanak a csapatok. Egyet hazai pályán és egyet idegenben. Ezt követi majd a rájátszás márciusban.
Az első Progym-meccsekre szeptember 15–16-án, csütörtök-pénteken kerül sor Gyergyószentmiklóson, ahol a Brassói Coronát fogadja a csapat.
Az ellenfelekről első látásra elmondható, hogy ha valami nagy döbbenet nem történik, a Galac, a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona biztosan bejut a rájátszásba, míg a negyedik play off helyért a Progym és a Steaua küzd majd. A Steaua ugyan „szétszéledt”, de korai lenne még leírni. Légiósai egy része hazament Ukrajnába, mások más hazai csapatokhoz igazoltak, így most könnyen verhetőnek tűnnek, de Otopeni-en épül az új jégpálya, az ígéretek szerint már idén el is készül. Elképzelhető, hogy ekkor alaposan beerősítenek majd.
December végéig lehet új játékosokat szerződtetni. Ettől függetlenül a Progym jelenlegi csapata képes arra, hogy ott legyen a legjobb négy között. Hátrány még a Progym számára, hogy MOL ligás csapatokkal szembeni alapszakasz-mérkőzéseket hétköznapra időzítette a jégkorongszövetség. Ez így nem túl nézőbarát helyzet. Ettől függetlenül számítanak arra, hogy tele lesz a csarnok, hiszen ha nem is a piros-fehérek az esélyesek Brassó, Galac vagy Csíkszereda ellen, biztosan lesznek nagyon jó meccsek és sikerek.
szóljon hozzá!