XXI. Őszi szavalóverseny

Huszonegyedik alkalommal rendezte meg a Salamon Ernő Gimnázium az Elhull a virág, eliramlik az élet elnevezésű őszi szavalóversenyt. A hagyományos rendezvény idei kiadása az eddigiektől eltérő volt – a versenyzők kortárs magyar költők műveit szavalták. A két korcsoportban zajló verseny tematikája ez alkalommal a játék volt.

Pethő Melánia

2010. november 07., 18:442010. november 07., 18:44

2010. november 08., 12:112010. november 08., 12:11

Galéria

A Salamon Ernő Gimnáziumban hagyományosan november első hétvégéjén tartják az őszi szavalóversenyt – a rendezvény idei, sorban a huszonegyedik kiadására szombaton került sor. A versenyen 9 település középiskoláinak összesen 24 legtehetségesebb versmondója mérettetett meg. A házigazda gimnázium diákjai mellett a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Technikai Kollégium, a székelykeresztúri Orbán Balázs Gimnázium, a gyergyóalfalvi Sövér Elek Iskolaközpont, a szovátai Domokos Kázmér Iskolacsoport, a baróti Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola, a maroshévízi Kemény János Elméleti Líceum jeles szavalói, illetve budapesti, kiskunmajsai és hatvani középiskolák kiváló versmondói léptek színpadra.

A diákoknak egy kötelező és egy szabadon választott verset kellett előadniuk: a IX–X-es korcsoportban kötelező versként Tóth Árpád Láng című, a XI–XII-es korcsoportban Kovács András Ferenc: József Attila haja lángol! Mellékes dal című művét adták elő, szabadon választott verset pedig kortárs magyar alkotótól kellett választaniuk.

Galéria

A diákok versmondó képességét színészekből, költőkből, újságírókból és magyartanárokból összetevődő, héttagú zsűri értékelte; döntésük nyomán a IX–X-es korcsoport legjobb versmondója Ráduly Kinga, a Salamon Ernő Gimnázium tizedikes diákja lett, a XI–XII-es korcsoportban pedig a székelykeresztúri tizenkettedikes Kádár Noémi kapta az idei verseny legnagyobb elismerését. Közénségdíjasok: Czimbalmos Gellért és Koncsag Alfréd, mindketten a Salamon Ernő Gimnázium tanulói.

A verseny lejárta után a szavalók és a zsűritagok találkozójára került sor, ahol a diákok személyesen kikérhették a zsűri szakvéleményét. Az évente megrendezésre kerülő szavalóversennyel a versmondásban való önkifejezés művelését, költőink lírai gyöngyszemeinek népszerűsítését, a művészi igényességre való nevelést, a tehetséges diákok önbizalmának növelését kívánják elérni a szervezők.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei