A pozsonyi csatáról tartottak előadást

•  Fotó: Bartos Lóránt

Fotó: Bartos Lóránt

A magyar történelmet ezer éve hamisítják, a jó történéseket takargatják és elhallgatják. Többek között erről beszélt Cey-bert Róbert Gyula történész, aki a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Házban bemutatta a Pozsonyi csata című könyvét.

Bartos Lóránt

2014. június 20., 20:492014. június 20., 20:49

Több mint egy évezreddel ezelőtt, 907-ben zajlott le a pozsonyi csata, ami a mai napig megosztja a történészeket. A témával kapcsolatos dilemmázás késztette arra Cey-bert Róbert Gyula írót, keletkutatót és őstörténészt, hogy kutassa a honfoglalás korának egyik legnagyobb csatáját, és annak gyümölcseként született meg a Pozsonyi csata című könyv. Az író a Magyar Tudományos Akadémia zugaiban kutatva azzal szembesült, hogy a történetírók nemcsak az őseink kiemelkedő fegyvertényét hallgatják vagy másítják meg, hanem sok más egyebet is. Az előadó úgy vélekedett, hogy a pozsonyi csata emlékezete ma is kísért.

Az őstörténész szerint ma egy lelki háború részesei vagyunk, és amit tapasztalunk, az nemcsak külföldön van jelen, hanem a Kárpát-medencében is, ahol most a média segítségével a legnagyobb vehemenciával támadják gyökereinket. Az előadó úgy vélte, hogy egy nép ebben a csatában csak úgy tud még ezer évet túlélni, ha vannak kivételes egyéniségek, akik az ősi tüzet továbbviszik, és képviselik azokat az eszméket, amiket a pozsonyi csata idejéből őseink üzennek a mai generációnak. A Pozsonyi csata könyv bemutatója baráti beszélgetéssel ért véget.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei