Díjat kapott a színház „apraja-nagyja” – summázta az Erdős Irma díjátadás végén az est műsorvezetője, Nagy István, célozva arra, hogy a társulat egyik legmagasabb és legalacsonyabb színésze kapta az ösztöndíjjal együtt járó elismerést. Kiemelkedő munkájáért idén Korpos Andrást és Meszesi Oszkárt díjazták.
2010. szeptember 09., 15:392010. szeptember 09., 15:39
2010. szeptember 09., 16:382010. szeptember 09., 16:38
Fotó: Nemes Attila
„A feje tetejére állt világot csak a művészek tudják megmenteni” – mondja az adományozó, Bartha István, aki hiszi, hogy a színház még ragyoghat régi fényében, úgy mint a Székely Színház valamikor. Az emlékgyűrűt Erdős Irma valamelyik pályatársa, volt tanítványa, híve veheti át. Bartha István úgy döntött, hogy idén egy újságíró kapja ezt, aki igazi híve és krónikása volt a színésznőnek.
Járai Fekete Katalin (fotó balra), a Népújság nyugalmazott szerkesztője saját bevallása szerint harmadik osztályos kora óta a színház, és egyben Erdős Irma rajongója, az elismerés mégis meglepte őt.
A színház „apraja-nagyja”
A pályakezdő színészek az elismerés mellé ösztöndíjat is kapnak, kilétüket a színház kuratóriuma minden évben titkos szavazással dönti el, a közönség pedig csak a díjátadón értesül arról, hogy ebben az évben ki érdemelte meg azt. Idén két pályakezdő színészre esett a kuratórium választása, Korpos Andrásra (bal oldali lent) és Meszesi Oszkárra (jobb oldali lent).
Díjazták a díjazót
Az ünnepségen a Tompa Miklós Társulat művészei felköszöntötték dr. Bartha Istvánt, majd Balázs Éva, Fülöp Bea, László Zsuzsa, Korpos András, Bartha László Zsolt, Bokor Barna, Györffy András és B. Fülöp Erzsébet magyar költők verseit szavalták el.
Magyarországi és helyi hivatalosságok is elkísérték utolsó útjára Marosvásárhelyen Kincses Előd jogászt, közírót. A család kérésére a temetés, amelyen részt vett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is, nem volt sajtónyilvános.
Szászrégenben idén nem szervezik meg a városnapokat, inkább a fejlesztések befejezésére fordítják a pénzt.
Kilencedik alkalommal szervez családi napot az Erdélyi Református Nőszövetség a Maros megyei Bonyhán, a Bethlen-kastély parkjában július 5-én, szombaton.
Több mint egy hónapja nincs csapvíz a Kis-Küküllő menti településeken, és a helyzet kritikus: az ügyeletes tűzoltók kimerültek, a vizet szállító autók pedig meghibásodnak. A gondok megoldásához szükséges pénz még mindig várat magára Bukarestből.
Kisebb városhoz hasonlít a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál felépített Vibe fesztivál, ahová már beköltöztek a koncertezők, szórakozni vágyók. A szervezők mellett a kisboltosok, vendéglősök, taxisok is örvendenek a népszerű rendezvénynek.
Segesváron eladják az Országos Lakásügynökség (ANL) által fiataloknak épített lakásokat, Marosvásárhelyen azonban egyelőre tartózkodó állásponton van a városvezetés. A bérlők évek óta szeretnének tulajdonosok lenni, mindhiába.
Az önkéntes tűzoltók is segítettek a marosvásárhelyi és mezőbándi hivatásos tűzoltóknak szerda délután, hogy megfékezzék a 11 hektáron pusztító tarlótüzet a mezőbándi községhez tartozó Hidegvölgyben.
Késsel fenyegetve csikartak ki egy idős férfitől 16 ezer lejt 20 méternyi ereszcsatorna felszerelésének „árát” négy ismeretlen, a férfi feljelentést tett a rendőrségen. Az elkövetőket 24 órára őrizetbe vették.
Meglepetés fogadta a Maros megyei hegyimentőket a Tiha-nyeregben: mire kiérkeztek, hogy kicseréljék a menedékház betört ablakát, valaki már elvégezte helyettük a munkát.
Biztonságosabbak a körülmények a Maros megyei kórházban, miután uniós pénzalapokból jelentős beruházásokat eszközöltek, különösen az oxigénterápia biztosításában és a tűzvédelem terén – mondta Ovidiu Gîrbovan igazgató kedden.
szóljon hozzá!