Ünnep volt Kénosban

•  Fotó: Andorkó Attila

Fotó: Andorkó Attila

Táncház, népi játékok, népdaléneklés, néptánc, barantabemutató, labdarúgás, vetélkedők, vagyis a május 28–30. között első alkalommal megszervezett Kénosi falunapok „forgatókönyve” – tömören. Bónuszként pedig jó sok napsütés, ami az esős napok után szinte megváltásként jött.

Szász Csaba

2010. május 31., 15:152010. május 31., 15:15

•  Fotó: Andorkó Attila Galéria

Fotó: Andorkó Attila

„Tudjuk, hogy válság van, nincs pénz, csak gond, de ha jól érezzük magunkat, akkor a válságon is túl tudunk lépni. Konkrét célunk a közösségépítés, szükség van arra, hogy lelkileg kicsit megerősödjünk. A faluban élő egyszerű embereknek jól esik, ha van egy nap, ami az övéké, a falué, amikor megtehetik, hogy kikapcsolódjanak” – mondja Andorkó Attila lelkész, az eseményt szervező Kénosért Egyesület részéről. Az egyesület tavaly márciusban alakult, és most próbálják „megtölteni tartalommal”.

A falunapok fénypontja a Csillag születik 2007-es döntősének, Biró Gergőnek a fellépése volt. \"Még 2007-ben, amikor hallottuk őt énekelni a versenyen, mondtuk, ha egyszer lehet, elhozzuk ide. És milyen kicsi a világ, egy baráti család idelátogatásakor Gergőt is elhozta” – vallja Mózes Levente az egyesület elnöke. És bár a szervezők áramhiánnyal küszködtek, jól jött, hogy ott volt az abásfalvi cigányzekekar is.

Az első kénosi falunapok arra is lehetőséget adtak, hogy másokon segítsünk, a szervezők ezúton mondanak köszönetet azoknak, akik adományaikkal segítették az Egyesületet, a kénosi unitárius templom tornyának javítását és az észak Magyarországi árvízkárosultakat.

•  Fotó: Andorkó Attila Galéria

Fotó: Andorkó Attila

Múlt és jelen Kénosban – fényképkiállítás

A kénosi falunapokra látogatóknak lehetőségük volt a helyi kultúrotthonban nyílt fotókiállítást is megtekinteni, melyet szintén a Kénosért Egyesület szervezett, és amelyhez a homoródszentmártoni önkormányzat nyújtott anyagi segítséget. A fényképtárlat ötletgazdája Andorkó Attila helyi lelkész, aki maga is hobbiszinten fotózik. Az eredeti cél az egykori falu bemutatása volt régi fényképek által, majd az elmúlt tíz évé, és végül részletesebben a falu mindennapjainak szemléltetése. „Igaz, hogy többet is ki lehetett volna állítani a múltbeli képekből, de egyelőre ennyi érkezett be. A frissebb alkotásokat Mózes Tamás, Andorkóné Gál Kinga és magam gyűjteményéből válogattuk. Az elképzelés az, hogy ez egy állandó kiállítás legyen, melyet időnként frissítünk, bővítünk. Bármikor megtekinthető a művelődési házban” – árulta el a lelkész-fotográfus Andorkó Attila.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei