Fotó: Veres Nándor
Tíznapos intenzív fúvószenei oktatásban részesülnek a Csíkszentmártonban zajló második Alcsíki Fúvóstáboron részt vevő gyerekek. A tanulás mellett kikapcsolódásra, barátságkötésre is alkalmuk adódik.
2013. július 17., 18:442013. július 17., 18:44
2013. július 17., 18:592013. július 17., 18:59
Közel kilencven gyerek vesz részt Csíkkozmásról, Csíkszentmártonból, Csíkszentkirályról, Csíkszentimréről, Bánkfalváról, Csíkszentgyörgyről, Csíkszeredából, Mikóújfaluból és Sepsiszentgyörgyről az Alcsík Kistérségi Fejlesztési Társulás és a Hargita Megyei Művészeti Népiskola által szervezett táboron. Tizennégy szaktanár oktat, délelőttönként egyéni és kiscsoportos foglalkozásokat tartanak, ebéd után zeneelméleti oktatás van, a délutáni órákban a kezdők gyakorolnak. A haladók, akik egy közös zenekart alkotnak ezúttal, a táborzáró gálakoncertre készülnek, amely – mint elárulták – nagyon szépnek ígérkezik.
„A tábor beváltja a hozzá fűzött reményeket, hiszen lemérhető az a fejlődés, ami egy év elteltével a gyerekeknél észrevehető, a tábor lényegét is érettebben fogják fel. Nyilván ehhez hozzájárul a saját zenekarukban kifejtett tevékenység is, a táborban már sokkal rugalmasabban vesznek részt. Itt a tíz nap alatt annyit tanulnak, mint akár egész évben az oktatási programban szereplő heti egy órában” – véli Gergely András, Csíkszentmárton polgármestere, a fúvósmozgalom egyik felkarolója. „Nagyon örülök, hogy meg tudtuk szervezni ebben az évben is, hiszen egy valós igényre volt egy valós felelet ez a tábor, és nagyon remélem, hogy a jövő esztendőben is sikerül ezt továbbvinni. Köszönetemet fejezem ki a térségben levő polgármester kollégáknak, akik szintén fontosnak tartották, és a tagdíjak által támogatják ezt a kezdeményezést. A társszervező művészeti népiskolának is köszönet jár, hiszen a szakmai részt ők hozzák, ők szervezték be az oktatókat. Ebben az évben is olyan oktatókat sikerült szerződtetni, akik teljes felelősségükkel és szeretettel viszonyulnak a táborhoz, a gyerekekhez, és mindazt a tudást, ami bennük van, igyekeznek átadni nekik.”
A tábor több helyszínen zajlik, ott jártunkkor az iskola udvarán is kisebb csoportokba összeállva gyakoroltak a táborozók. „Minden nap gyakorolunk, van külön próba, gyakoroljuk a zenekari darabokat is, igaz, azok egy kicsit nehezek. De kikapcsolódunk is egyben, és sokat fejlődünk, mert minden nap fújunk, nem olyan, mintha egy héten egyszer próbálnánk” – osztotta meg velünk Máté Anita, aki Mikóújfaluból érkezett.
Boga Ervinnel és Pál Botond Attilával az iskola épületében beszélgettünk. Mindketten visszatérő táborozók, Ervin, aki Csíkkozmásról érkezett, dobol, a csíkszentkirályi Attila pedig trombitán játszik. „Nagyon szeretem a társaságot, kedvesek a tanárok, nagyon tetszik ez a tábor” – mondta el Ervin. Attila is osztotta barátja véleményét: „Nagyon jól telik, a tanárok kedvesek, sokat lehet tanulni, fejlődni, és más emberekkel ismerkedni.” Mint kiderült, ők a tavalyi táborban ismerkedtek össze, azóta nagyon jó barátok.
A tábor szombaton zárul, reggel kilenc órától a csíkszentmártoni multifunkcionális sportközpontban az egyéni produkciókat mutatják be, délután 3 órakor pedig a helyi kultúrotthonban sor kerül a záró gálaműsorra, amelyre a nagyközönséget is várják.
szóljon hozzá!