Véget ért szerdán reggel a postai alkalmazottak általános sztrájkja, miután új kollektív munkaszerződésüket iktatták a területi munkaügyi felügyelőségen – jelentette be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Februárban robbantja ki az általános sztrájkot az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet, ha nem teljesíti a kormány az érdekvédelem követeléseit. Addig viszont hetente szerveznek tiltakozásokat.
Petíciót nyújtottak be csütörtök délután a Hargita megyei gazdaszervezetek képviselői a prefektushoz – csatlakozva az országos tiltakozásokhoz –, így fejezve ki elégedetlenségüket a kormány intézkedései ellen, amelyek nehéz helyzetbe hozták a gazdákat.
Elzárták a román–magyar határ Csanálos-Vállaj határátkelőjét szerdán az immár napok óta tiltakozó gazdák, és több helyszínen is folytatódtak a forgalomlassító felvonulások.
Hargita megye igencsak kilóg a sorból a gazdatüntetések kapcsán: miközben Bukarest mellett nagyon sok megyében, így a szomszédos székelyföldi megyékben is tiltakozásra került sor, addig Hargita megyében megfontoltságra intik a gazdákat.
Kerelőszentpál és Nyárádtő között vonultak fel traktorokkal kedden is az elégedetlen gazdák. A közúti forgalom nagy részét az autópályára terelték. A prefektúra előtt is tiltakozni fognak délután.
Drasztikus csökkenhet a háziorvosoknak nyújtott pénzalap, így lesznek olyan rendelők, amelyekre lakat kerülhet – vélekednek a marosvásárhelyi háziorvosok, akik kedden 12–14 óra között tiltakozásként utcára vonultak.
Szombaton a felső-háromszéki mezőgazdászok is csatlakoztak a közúti fuvarozók és a gazdák tiltakozó akciójához. A spontán megmozdulás a 11-es országúton zajlott, fennakadásokat okozva a forgalomban. Bármikor sor kerülhet újabb hasonló akcióra.
Marosvásárhelyt több irányból közelítették meg traktorokkal, tehergépkocsikkal a gazdák és fuvarozok hétfőn délben, tiltakozva az őket negatívan érintő kormányintézkedések ellen. A városba nem engedték be a munkagépeket.
Csendes, méltóságteljes tüntetésre gyűltek össze Sepsiszentgyörgy lakói szombaton a városközpontban. A két évvel ezelőtti, halálos balesetet okozó rendőrre kiszabott felfüggesztett börtönbüntetés súlyosbításában reménykednek a családtagok és ismerősök.
Csatlakoztak az országszerte kezdődött tiltakozáshoz a Hargita, Kovászna, Maros megyei igazságszolgáltatási intézmények is, a bírák csak a sürgős ügyeket tárgyalják, így sok halasztás lesz. A tiltakozás a különnyugdíjak tervezett reformja miatt történik.
Fejlesztési tervet kért Székelyudvarhelytől Magyarország kormányának nevében Lázár János építési és közlekedési miniszter kedden. A gesztussal azt jelezte a politikus, hogy véget ért a Gálfi Árpád volt polgármester két mandátuma alatt tartott embargó.
Hétfőn általános sztrájk kezdődött el a tanügyben, amely a szakszervezetek szerint mindaddig fog tartani, amíg a kormánytól nem kapnak egy nagyon világos perspektívákat kínáló megoldást.
Utcára vonultak szerdán a pedagógusok és az oktatási rendszer más dolgozói. „Mielőtt megkérdeznétek, mennyibe kerül az oktatás, kérdezzétek meg, mennyit ér!” – ilyen és ehhez hasonló táblákkal, transzparensekkel üzentek a honatyáknak Bukarestben.
A beígért összeg egynegyedével nőhet a tanügyi alkalmazottak fizetése július elsejétől, közölték csütörtökön a szakszervezetek, és nagyszabású tiltakozó akciókat helyeztek kilátásba szeptemberre.
Tusnádfürdőn napi szinten okoznak kárt a nagyvadak – írta szombati Facebook-bejegyzésében Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter miniszter, megköszönve a település lakóinak, hogy pénteki felvonuló tiltakozásukkal is támogatták az azonnali beavatkozást előíró jogszabály-tervezetet.
Összesen közel háromezer lej értékű bírságot róttak ki a rendőrök április elsején Sepsiszentgyörgyön azokra az autósokra, akik a koronavírus-fertőzés terjedésének visszaszorítására bevezetett szigorító intézkedések ellen tüntettek – a hatóságok szerint dudaszó túlzott használatával.
Vuvuzeláktól volt hangos csütörtök délben a csíkszeredai büntetés-végrehajtási intézet környéke, ahol mintegy 50 börtönőr fejezte ki tiltakozását a bérek, a munkaerőhiány és az elavult munkaeszközök miatt.
Ismét Bukarestben tiltakoztak kedden a Sanitas egészségügyi szakszervezet tagjai. Addig folytatják a megmozdulásokat, amíg a kormány teljesíti a követeléseiket.