
Fotó: Haáz Vince
Drasztikus csökkenhet a háziorvosoknak nyújtott pénzalap, így lesznek olyan rendelők, amelyekre lakat kerülhet – vélekednek a marosvásárhelyi háziorvosok, akik kedden 12-14 óra között tiltakozásként utcára vonultak. A kormányhivatal előtt mondták el elégedetlenségeiket.
2024. január 16., 14:152024. január 16., 14:15
Marosvásárhelyen, a prefektúra épülete elé gyűltek össze kedden a háziorvosok, hogy hallassák hangjukat. A kezükben tartott táblákon többek között ez volt olvasható: 100 százalékot dolgozunk – 60 százalékot fizetnek; Ne tegyétek tönkre a háziorvosi szolgáltatást.
Fotó: Haáz Vince
Az érintettek többek között azt sérelmezik, hogy
A megkérdezett tiltakozók elmondták, hogy a minisztériumi tervezet szerint a járóbeteg-rendelőknek járó keret drasztikusan csökken, és ahová kevesebb páciens tartozik, azokat kénytelenek lesznek bezárni az orvosok.
Fotó: Haáz Vince
– hangoztatták.
Fotó: Haáz Vince
A kedd déli tiltakozáson résztvevők azt is jelezték, nem csoda, hogy egyre kevesebben vállalják, hogy háziorvosok legyenek, hiszen újabb és újabb akadályokat gördítenek a fontos egészségügyi alapszolgáltatást biztosító szakemberek elé.
Maros megyében ugyan nincs akut háziorvoshiány, de azért vannak olyan falvak, ahol nem biztosított ez az alapellátás.
Fotó: Haáz Vince
A tiltakozók azt szeretnék, hogy legalább a tavalyi szinten maradjanak az egészségügyi alapellátásért és a járóbeteg-szakellátásért járó összegek. A tüntetéseket az elkövetkező napokban is folytatják, hacsak nem tudnak közös nevezőre jutni az egészségbiztosító pénztárral.
Fotó: Haáz Vince
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
Nem kényszerül elbocsátásokra Hargita Megye Tanácsa, miután az intézményt már tavaly nyáron átszervezték. Így az új közigazgatási reform nem érinti a működésüket: a sürgősségi kormányrendelet által előírt keretszámba „kényelmesen” beleférnek.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
szóljon hozzá!