Mint kiderült, két fiatal törte össze az alkotásokat, amiket időközben el is szállítottak a helyszínről
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Egy fiatalokból álló társaság két tagja rongálta meg szilveszter éjjelén a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont (HMHF) által kiállított fényképeket a székelyudvarhelyi Sétatéren – kedden sikerült beazonosítani az elkövetőket.
2023. január 10., 18:002023. január 10., 18:00
Hattagú, kiskorúakból álló csoport randalírozott szilveszter éjjelén a Sétatéren, a forrásközpont által létrehozott, székelyföldi mesterségeket bemutató szabadtéri fotótárlat környékén, akik közül ketten törték össze a kiállított alkotásokat – tudtuk meg László Szabolcstól, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatójától. Információi szerint
Egyeseknek nem tetszett a művészet Székelyudvarhelyen. Feljelentést tett a rendőrségen a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont, miután néhány napja ismeretlenek teljesen összetörték a Sétatéren kialakított szabadtéri tárlatuk alkotásait.
Az igazgató arra is kitért, hogy bűncselekményről lévén szó, az ő szerepük a nyomozás segítése volt, így át is adták a begyűjtött bizonyítékokat az állami rendőröknek. Ezeknek köszönhetően sikerült beazonosítani az elkövetőket. Az ügyben nagy segítséget jelentettek a térfigyelő kamerák felvételei, ezért is tartja fontosnak László a rendszer bővítését. Szerinte
Az igazgató ugyanakkor arra kérte a szülőket, hogy próbáljanak minél több figyelmet fordítani a gyerekeik ellenőrzésére, hiszen az sokat segít a problémák megelőzésében.
Bartalis Izabellát, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont igazgatóját is értesítették a rendőrök a fejleményekről, noha még nem találkozhatott a tettesekkel, ő is megerősítette a leírtakat. Szomorúnak és felháborítónak találja a történteket, úgy véli, hogy
Úgy tudja, hogy az elkövetők meg fogják téríteni a kárt, ám a rendőrségi eljárás hivatalosan még nem zárult le.
„Fontos lenne tudatosítani a fiatalokban a közösségi és kulturális értékek megbecsülésének fontosságát” – fogalmazott az igazgató az eset kapcsán. Szerinte erre jó módszer lehet például, ha közösségi munkát kellene végezzenek az elkövetők – ha van erre törvényes lehetőség. A nyomozással kapcsolatban köszönetét fejezte ki a helyi- és az állami rendőröknek, hiszen gyorsan és hatékonyan végezték a munkájukat. Hozzátette, időközben el is távolították az összetört alkotásokat a helyszínről, hiszen azok ilyen állapotban már nem tettek jót a környezetnek sem.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
1 hozzászólás