Az egykori MÁV-palota Csíkszeredában. Nem egyszerű döntés átadni a katonai központnak. Archív
Fotó: Pinti Attila
Közel egy éve úgy nézett ki, hogy a Temesvári sugárúti egykori MÁV-épületet kaphatja meg a Hargita Megyei Katonai Központ, így elköltözhet a csíkszeredai városházáról, de a mostani helyzetben ez egyáltalán nem biztos. Korodi Attila polgármester szerint ez az ügy kér még egy alapos elemzést, várhatóan ősszel kerül majd terítékre.
2024. május 23., 10:492024. május 23., 10:49
2024. május 23., 11:202024. május 23., 11:20
Nehéz ügy úgy helyet találni a katonai központnak nevezett hadkiegészítő parancsnokság számára, hogy ez az intézmény, a helyi önkormányzat, ugyanakkor
Tavaly júniusban körvonalazódott, hogy az évtizedek óta
A nyilvánosságra került elképzelést közfelháborodás, tiltakozás követte a városlakók részéről a közösségi oldalakon, és mint kiderült, most egyáltalán nem biztos, hogy ez meg is valósul.
Megkeresésünkre Korodi Attila csíkszeredai polgármester diplomatikusan nyilatkozott a helyzetről. Mint elmondta, beszélgettek róla, de
„Egy műemléképületből kellene a katonai központ kiköltözzön egy másik épületbe, amelynek megint van egy szimbolikus története, és bármilyen döntést hozunk, az így vagy úgy értelmezhető” – vázolta a dilemmát. Szerinte ismét napirendre kerül majd ez a téma az ősz folyamán, amikor érdemben egyeztetni kell. Hozzátette:
Az 1942-ben elkészült, csíkszeredai MÁV-palotának is nevezett épület a magyar vasúti osztálymérnökség számára épült, aztán később itt volt a Román Kommunista Párt Csík-rajoni Bizottságának székháza is, ahol
Később fogászati rendelőintézetként használták, jelenleg a Hargita Megyei Kulturális Központnak és a Hargita Népe napilap szerkesztőségének is helyet ad.
Csíkszereda önkormányzata már 2011 decemberében döntött arról, hogy nem hosszabbítják meg a városháza északi szárnyát elfoglaló katonai központ bérleti szerződést, költözésre próbálva rábírni őket.
Ugyanúgy nem járt eredménnyel az a szándék sem, hogy a Kossuth Lajos utcai, legutóbb oltóközpontként működő volt bölcsődét, illetve mentőszolgálati székházat ajánlják fel erre a célra, mivel a rendeltetés megváltoztatásához az Egészségügyi Minisztérium beleegyezésére is szükség volt, ezt pedig nem adták meg.
Két nő életét vesztette vasárnap kora este egy Brassó megyei balesetben, miután két személyautó és egy teherautó ütközött össze az 1-es országúton Persány és Vledény között.
Szombaton a rendőrök összesen 656 járművezetőnek vonták be a jogosítványát, 74-nek alkohol, 12-nek drog hatása alatt történő vezetés miatt – számolt be vasárnap a belügyminisztérium.
Ezek az idők nem könnyűek, és ezek a nem könnyű idők tették újra aktuálissá az 1848-as üzeneteket – hangzik el március 15-én Székelyudvarhelyen készült videónkban.
Hóviharokra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország magashegyi térségeire.
Halálos áramütés ért egy 41 éves férfit a székelyföldvári vonatállomáson, miközben felszállt a mozdonyra azzal a céllal, hogy megjavítsa.
A Richter-skálán 3,1-es erősségű földrengés volt vasárnap 4 óra 32 perckor Galac megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Noha még a vásárnap jó része hátra van, nehéz lenne a héten ennél kiélezettebb helyzetű videót találni, sőt, talán a hónapban is.
Időutazásnak is beillő élő történelemórák színesítették a márciusi ifjak emléke előtti tisztelgést Székelyudvarhelyen.
A Csíki- és Kászoni-medencét összekötő hágón egy teljes órára lezárták a forgalmat szombaton, hogy csendben emlékezhessenek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire, a Tuzson János egysége által vívott nyergestetői csatára.
Hankó Balázs kulturális és innovációs minisztertől vehette át a magyar köztársasági elnök által adományozott kitüntetését Nagy Anna, Székely Emese, Józsa István, Mátyás-János László, dr. Péter Sándor és Kiss Imre Csíkszeredában szombaton este.
1 hozzászólás