Egyre több a hőszigetelt tömbház Csíkszeredában
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt év vége előtt 11 tömbház hőszigetelése fejeződött be a csíkszeredai Tudor lakónegyedben, amely nemcsak életminőségbeli változást hozott a lakók számára, de a közel fél évszázada épült társasházak és ezzel a lakóövezet arculata is kedvezően változott.
2024. január 30., 17:202024. január 30., 17:20
Egyre több a hőszigetelt tömbház a Tudor lakótelepen, ahol a csíkszeredai tízemeletes toronyházak jelentős része összpontosul, és ezek között már elvétve találni olyat, amelyet nem szigeteltek. Hozzájuk egyre több négyemeletes, cseréptetős társasház is csatlakozott, így a lakótelep, különösen a Testvériség sugárút nagy részén már külsőleg is tetszetős lakóépületeket lát az arra járó.
amelyhez jelentős mértékben járult hozzá a városháza, illetve a lakók is.
Fotó: Pinti Attila
A 26,4 millió lejes összértékből az uniós finanszírozás 12 milliót jelentett, a kormány 2,1, a város 8,3, a lakók pedig, akiknek külön köszönetet mondtak a városvezetők a munkálatokat bemutató sajtótájékoztatón, több mint 4,2 millió lejt tettek hozzá ehhez.
A tavaly hőszigetelt társasházak között van tíz- és négyemeletes, téglából, illetve betonelemekből készültek is – ismertette Korodi Attila polgármester.
Fotó: Pinti Attila
Hozzátette, egyre több a szigetelt tömbház a negyedben, és
Bors Béla alpolgármester szerint látszik az összkép változása a lakótelepen, és már olyan fontos munkálatokat is be lehet foglalni az ilyen felújításokba elszámolható költségként, mint a közel ötven éve épült toronyházak elhasználódott felvonóinak korszerűekre való cseréje. A Testvériség sugárúti, legutóbb elvégzett ilyen beavatkozás közel 170 ezer lejbe került – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Hozzátette, továbbra is szeretné kihasználni a városháza ezeket a támogatási programokat,
a hőszigetelési, külső felújítási munkálatok érdekében.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
1 hozzászólás