Fotó: Csíkmadaras Polgármesteri Hivatala
Öt évvel a munkálatok kezdete után jó esély van rá, hogy idén véget ér a csíkmadarasi utcák felújítása, amely a korábbi kivitelezővel történt szerződésbontás, majd az ezt követő per miatt megfeneklett. Miután új kivitelezőt bíztak meg a munkálatokkal, a korszerűsítés jól halad, nemsokára elkezdődik az aszfaltozás.
2024. szeptember 09., 11:142024. szeptember 09., 11:14
Az utcák egy része félkész állapotban maradt Csíkmadarason, másokban el sem kezdődött a felújítás, holott már öt évvel ezelőtt úgy tűnt, nemsokára jelentősen megváltozik ezek állapota. A Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) által biztosított 12,5 millió lejes támogatás
A munkálatok viszont nem haladtak a kellő ütemben, a kivitelező különböző okokra, így az építőanyagok árának drasztikus emelkedésére és a hiányzó árkiegészítésekre hivatkozva hosszú időszakokra szüneteltette a munkát.
Fotó: Csíkmadaras Polgármesteri Hivatala
Végül 2022-ben, miután a beruházás alig 18 százaléka készült el, a kivitelezési szerződést az önkormányzat nem hosszabbította meg, a cég viszont ezt kifogásolta, és bírósághoz fordult. A per a következő évben „döntetlennel” zárult, mivel a felek kiegyeztek, és a vállalkozás visszavonta a keresetét.
Idén tavasszal látott munkához az új kivitelező, azóta pedig jelentős az előrehaladás – tudtuk meg Péter Dávid polgármestertől. Az elmúlt három évnek talán ez a legnagyobb eredménye, hogy sikerült egy új kivitelezővel szerződést kötni, és december végéig van határidő arra, hogy a 30 utcát leaszfaltozzák. Jövő héten már 12 utcában elkezdődik az aszfaltozás, mivel ott az alapozási munkálatokat elvégezték, és kialakították a betonozott vízelvezető árkokat – ismertette a községvezető.
Hozzátette, fontos volt az is, hogy a megbízott cég előfinanszírozást is tudott biztosítani, mivel a szaktárca részéről késlekedtek a számlák kifizetésével, ezekre többet kellett várni a szokásosnál. Az év végi határidő betartása nagyban függ a finanszírozás ütemétől, a polgármester szerint elképzelhető, hogy a befejezés átcsúszik jövő tavaszra.
A Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás napján tilos az elnökjelöltek valamelyikének támogatására vagy elutasítására közvetlen vagy közvetett módon buzdító tartalmak online terjesztése.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
Az államelnök-választáson ma nemcsak a jelöltekre kell figyelni, hanem arra is, hogyan hajtjuk össze a szavazólapot. A friss tinta ugyanis könnyen megpecsételheti máshol is a lapot, így a szavazat érvénytelenné válhat.
Még az időjárás is kegyes a délelőtti szavazókhoz: felhőkkel „megszakított” napsütéses időt jósolnak egészen délig, így aki nem szeretne esőben menni szavazni, annak mindenképp érdemes délelőtt letudnia állampolgári kötelességét.
Összesen 76 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés az éjszaka folyamán, ezeknek több mint a fele a kampánycsend megsértésére vonatkozott – számolt be vasárnap reggeli sajtótájékoztatóján a belügyminisztérium szóvivője.
Eljutottunk az elnökválasztás mindent eldöntő második fordulójához. Óránként frissülő, élő hírfolyamban követjük a részvételi adatokat.
szóljon hozzá!