Fotó: Fancsali Attila
Nagyot gondoltak az egyik országos lefedettségű rádióadó szerkesztői. A gondolatból tett lett, melynek eredményeként öt romániai személy kapott mellszobrot munkásságáért. Egyikük a neves marosvásárhelyi ortopéd szakorvos, Băţagă Tiberiu. Úgy jött a szoboravatásra, hogy nem is tudta, miért jön – meg is lepődött.
2010. május 03., 11:432010. május 03., 11:43
2010. május 03., 18:262010. május 03., 18:26
Fotó: Fancsali Attila
„Április elején indítottunk egy kampányt, hogy kiválasszunk öt olyan romániai személyt, akik munkájukkal maradandót hagynak maguk után. A hallgatók a honlapunkon kellett megindokolják, miért azt a személyt javasolják a kitüntetésre. Nem a javaslatok száma volt a döntő, hanem az, hogy ki hogyan érvel a választottja mellett. A doktor úr egykori és jelenlegi betegei véleményezésének a hatására döntöttünk úgy, hogy ő lesz az egyik, akinek szobrot állítunk. Két szobor kerül még Bukarestbe, egy Kolozsvárra és még egy Konstancára. Azért szobor, mert ez megmarad. Az ajándékkirándulások, a prémiumok, azok mind mulandóak, de egy szobor az örökre megmarad” – magyarázta a rádió munkatársa, Toader Păun.
Fotó: Fancsali Attila
Dr. Băţagă Tiberiu mit sem sejtve érkezett a helyszínre. Ő úgy tudta, hogy egy élő rádiós interjúban kell beszámolnia az általa vezetett klinika tevékenységéről. Kissé meglepődött a rengeteg sajtós láttán, de állta a sarat és válaszolgatott a riporter kérdésére.
Mikor lehullt a lepel a szoborról kissé meglepődött, és mikor szóhoz jutott, ennyit kérdezett: „Ez én vagyok?”
„Örülök, hogy gondoltak rám. Az érdem azonban nem csak az enyém. Egy nagyon jó csapat áll mögöttem, akikkel nap mint nap együtt dolgozunk. Büszke vagyok arra, amit elértem, de mint mondtam, ez a csapatnak köszönhető. Remélem, hogy hamarosan elcsitulnak a negatív visszhangok az egészségügyet illetően. Minden orvos az országban azt akarja, hogy jól érezze magát a beteg, ha csökkenne a nyomás, mindenki megérdemelné a szobrot” – mondta dr. Băţagă Tiberiu.
Dr. Băţagă Tiberiu 1986-ban kezdett praktizálni, 1988 óta ortopédiai szakterületen. Jelenleg a Maros Megyei Sürgősségi Kórházhoz tartozó 1-es Ortopédiai Klinika vezetője, és a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem előadótanára.
Tűz ütött ki Marossárpatakon kedden délután, de a tűzoltók gyors beavatkozása megelőzte a nagyobb bajt.
Ötven szabad ég alatt tárolt takarmánybála lángol a Beszterce-Naszód megyei Nagynyulason, de fennáll a veszélye, hogy továbbterjednek a lángok, ezért mentek át segédkezni a Maros megyei tűzoltók.
Száraz növényzet és haszonnövények kaptak lángra hétfőn délután több Maros megyei településen – közölte a Maros megyei katasztrófavédelem.
A tavalyihoz képest nagyobb helyszínnel, sokkal több zenei programmal és előadással, illetve a világ harmadik legjobb DJ-párosával készült idén a VIBE fesztivál, amelyre a négy nap alatt 106 ezren látogattak ki – derül ki a záró közleményükből.
Tűz ütött ki egy melléképületben Mezőbanyicán hétfőn hajnalban, a lángok a közeli lakóház tetejére is átterjedtek.
Magyarországi és helyi hivatalosságok is elkísérték utolsó útjára Marosvásárhelyen Kincses Előd jogászt, közírót. A család kérésére a temetés, amelyen részt vett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is, nem volt sajtónyilvános.
Szászrégenben idén nem szervezik meg a városnapokat, inkább a fejlesztések befejezésére fordítják a pénzt.
Kilencedik alkalommal szervez családi napot az Erdélyi Református Nőszövetség a Maros megyei Bonyhán, a Bethlen-kastély parkjában július 5-én, szombaton.
Több mint egy hónapja nincs csapvíz a Kis-Küküllő menti településeken, és a helyzet kritikus: az ügyeletes tűzoltók kimerültek, a vizet szállító autók pedig meghibásodnak. A gondok megoldásához szükséges pénz még mindig várat magára Bukarestből.
Kisebb városhoz hasonlít a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határánál felépített Vibe fesztivál, ahová már beköltöztek a koncertezők, szórakozni vágyók. A szervezők mellett a kisboltosok, vendéglősök, taxisok is örvendenek a népszerű rendezvénynek.