Résen kell lenni, hogy ne a tolvajok arassák le a termést Gyergyószentmiklóson és környékén. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Nincs arra hatásköre a helyi önkormányzatoknak, hogy a magánterületek védelmét biztosítsák. Gyergyószentmiklóson egy felügyelő alkalmazásával tudják két éve megoldani a járőrözést a mezőkön. A városvezetés inkább arra bátorítja a gazdákat, hogy szerveződjenek kisebb csoportokba, hogy területeiket, terményeiket megóvhassák.
2020. augusztus 28., 21:582020. augusztus 28., 21:58
2020. augusztus 28., 22:052020. augusztus 28., 22:05
Facebookon jelent meg a panasz, hogy a gyergyószentmiklósi gazdák területeit meglopják, a terményeket megdézsmálják, egyszóval egyesek kárt tesznek a magántulajdonban. Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala két éve egy felügyelőt alkalmazott, akit a város körüli területek megfigyelésével bíztak meg és aki értesíteni tudja a hatóságokat, ha törvénytelenséget észlel, ám ő sem tudja visszaszorítani a jelenséget.
– mondta el a téma kapcsán Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós alpolgármestere. A tisztségviselő szerint a terménylopások megsokszorozódtak az idén. Jelenlegi helyzetben a helyi rendőrséget sem tudja az önkormányzat arra utasítani, hogy többet járőrözzenek a mezők környékén, hiszen a koronavírus-járvány miatt a belügyminisztérium alárendeltségébe tartoznak.
Az alpolgármester úgy nyilatkozott, hogy alternatív megoldást kell keresni a problémára, és arra bátorítja a gazdákat, hogy fogjanak össze.
– hangsúlyozta az alpolgármester. Emellett pedig kiemelte, hogy legfontosabb az, hogy ha valaki törvénytelenséget tapasztal minden esetben hívja a 112-es segélyhívó számot, és ott tegyen bejelentést az őt ért kárról.
A környező települések vezetőitől érdeklődve megtudtuk, hogy míg korábban volt hasonló eset Gyergyócsomafalván, Gyergyóditróban és Gyergyóalfaluban is, az idén terménylopásról bejelentés nem érkezett az önkormányzatokhoz, így a Gyergyói-medence ezen részein nem volt szükség a mezők őrzésére.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.
Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.
Megtalálták annak a medvének a bocsát, amelynek az anyja a napokban egy motorost ölt meg a Transzfogarason. A tragédiát követően a nagyvadat kilőtték, a bocs pedig anya nélkül maradt.
szóljon hozzá!