Rendkívül sok fát vágtak ki engedély nélkül Maros megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Csaknem két hónapig tartott a környezetvédelmi minisztérium ellenőrző szervének helyszíni vizsgálódása a Maros Megyei Erdészeti Hivatalnál. A közzétett eredmények elkeserítőek: több mint 6 ezer köbméter fát vágtak ki törvénytelenül, az okozott kár értéke eléri a 2 millió lejt. A vizsgálatot bűnügyi feljelentések, lemondatások és visszavont engedélyek követik.
2020. október 16., 18:082020. október 16., 18:08
Costel Alexe környezetvédelmi miniszter személyesen látogatott el augusztus közepén Maros megyébe, hogy bejelentse: számos panasz érkezett, miszerint
A minisztérium ellenőrző szervének tíz csoportja volt Maros megyében, a vizsgálatok eredményeit most hozták nyilvánosságra. Ebből kiderül, hogy
Konkrétan az iratok megvizsgálása és a helyszíni terepszemle során 4706 olyan tuskót (csutakot) találtak, amelynek kivágására nem volt engedély. Az illegálisan kivágott fa értéke 1,5 millió lej. Ezenkívül elkoboztak 2,8 ezer köbméter fát, amelynek értéke 600 ezer lej. Ez utóbbiakról sem találtak semmilyen hivatalos iratot.
Az ellenőrzés nyomán készült jegyzőkönyv kimondja: a Maros Megyei Erdészeti Igazgatóság és a görgényszentimrei, szovátai és fancsali egységek vezetőinek munkája hiányos volt. A miniszter feljelentést tesz a jelentés alapján, kérve, hogy kezdjék meg a vizsgálatokat az illetékes hatóságok a
De felelősségre vonják azt a tíz céget is, amelyek részt vettek ez illegális fakitermelésben, visszavonva a működési engedélyüket.
A miniszter azt is bejelentette, hogy a felelősségre fogják vonni a Maros Megyei Erdészeti Igazgatóságnak és azoknak az erdészeti hivataloknak a vezetőit, ahol gondok voltak. Azonkívül elrendelte, hogy a Brassói Erdőfelügyelősség folytassa az ellenőrzéseket Maros megyében.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!