A farkaslaki Kovács Kalács csapata nyerte el az Év székelyföldi kürtőskalácsa – 2018 címet a 2. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiválján. A Sepsiszentgyörgy főterén megszervezett gasztro-turisztikai fesztivál szombati napján hagyományosan elkészített, cukormázas kürtőskalácsok versenyeztek, a megmérettetésre 17 csapat nevezett be.
2018. szeptember 09., 10:582018. szeptember 09., 10:58
Fotó: Kocsis B. János
A farkaslaki Kovács Kalács csapata nyerte el az Év székelyföldi kürtőskalácsa – 2018 címet a 2. Kürtőskalács – Édes ízek fesztiválján. A Sepsiszentgyörgy főterén megszervezett gasztro-turisztikai fesztivál szombati napján hagyományosan elkészített, cukormázas kürtőskalácsok versenyeztek, a megmérettetésre 17 csapat nevezett be.
2018. szeptember 09., 10:582018. szeptember 09., 10:58
A fesztivál második napja színes programot kínált, elkészült Erdély leghosszabb kürtőse, a gyerekfoglalkozásokon több mint száz kürtőssütő kismestert avattak, a ropogós kürtőskalácsoknak és egyéb finomságoknak köszönhetően egész nap teltházzal zajlott a rendezvény – számol be Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája.
A beszámoló szerint minden bizonnyal ezen a hétvégén a kürtőskalácsfesztiválon lehet kapni a legfinomabb kürtősöket, viszont
Ezüst fokozatot kapott a csíkszentmártoni Zolsport, a csíkszeredai Sánta Elemér (Parázska), a kökösi Virág Ildikó, a farkaslaki Kovács Kalács, a szentivánlaborfalvi Simon Aranka, a csatószegi Star Party, a marosvásárhelyi Lazana, a budapesti Földijó Gasztró (Vitéz kürtős – a budapesti Kürtőskalács fesztivál szervezője). Bronz fokozatot ért el a sepsiszentgyörgyi Oltisz, a csernátoni Réti Magdolna, a székelyudvarhelyi Golden Taller, a csatószegi Paty Levari, az ozsdolai Duka Enikő, a marosvásárhelyi Fejér Impex, a farkaslaki Marcsi Kürtősház. Részvételi oklevelet kapott a sepsiszentgyörgyi Nasa és a székelyudvarhelyi Gelvar.
Fotó: Kocsis B. János
„Erős ezüst fokozatokról beszélünk, mondhatni aranyként fénylik idén” – értékelte Farkas Ferenc mestercukrász, a zsűri elnöke, ugyanakkor hozzátette, nem engednek elveikből.
– értékelte a zsűrielnök.
Fotó: Kocsis B. János
Az Év székelyföldi kürtőskalácsa – 2018 címet elnyerő farkaslaki Kovács Kalács tulajdonosa, Kovács István elmondta,
A nyertes csapat a Gyermelyi jóvoltából 720 kilogramm finomlisztet nyert és egyedüli székelyföldi csapatként részt vehet a budapesti Kürtőskalácsfesztiválon. Ugyanakkor a szervezők az Év székelyföldi kürtőskalácsa – 2018 cím feliratú matricákat is biztosítanak a nyertesnek.
A farkaslaki Kovács Kalács nevéhez kötődik Erdély leghosszabb kürtőskalácsának elkészítése is, első alkalommal a tavalyi kürtőskalács fesztiválon sütöttek óriáskürtőst. Idén
Fotó: Kocsis B. János
A fesztiválra egész Székelyföldről, de a szomszédos Brassó megyéből is érkeztek érdeklődők. Ígéretéhez híven ellátogatott a rendezvényre Adrian-Ioan Veștea, Brassó Megye Tanácsának elnöke és George Scripcaru, Brassó polgármestere is, akik az óriáskürtőskalács sütésénél voltak jelen. Mindketten a háromszékiekkel kialakult jó együttműködésről beszéltek, kisebb zsákra való lisztet is hoztak a közös kürtőskalácsba annak jegyeként, hogy Barcaság és Székelyföld kiváló kapcsolatot ápol.
„Szerelemben és gasztronómiában nincsenek adminisztratív határok. Éppen ezért az a célunk, hogy Háromszék legyen Székelyföld gasztronómiai-turisztikai központja. Kovászna megyében 130 személy, illetve cég rendelkezik kürtőskalácssütő engedéllyel, ami azt jelzi, hogy kürtőskalács-nagyhatalom vagyunk. Ezt a továbbiakban is tartani szeretnénk, hiszen a kürtős sütésének és forgalmazásnak erős gazdasági háttere van. Székelyföldön több mint 1000 családnak biztosít megélhetést ünnepi édességünk.
– fogalmazott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, kiemelve, hogy Hargita és Maros megye partnersége mellett örömmel fogadták a Brassó megyeiek felajánlását is.
A nap végén Szőcs Renáta és Alex Velea koncertezett, az est folyamán is sorok kígyóztak a kürtőskalácsot, lángost kínáló standoknál. Vasárnap a kürtőskalácssütők kreativitására kíváncsi a zsűri, a borvízforrással rendelkező települések csapatai A legjobb borvizes palacsinta címért szállnak versenybe.
Fotó: Codra Botond
Fotó: Kocsis B. János
Fotó: Codra Botond
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
Orvosi felszereléseket adományozott pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőségnek.
Útjára indult a 100 Lélek 100 Cipő elnevezésű adománygyűjtő akció Marosvásárhelyen, idén is a nehéz helyzetben élő gyerekeknek vásárolnak lábbelit.
szóljon hozzá!