Fertőzésgócok alakulhatnak ki vakcinával megelőzhető betegségek esetében, ha csökken a beoltottsági arány. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az oltási törvényre hívta fel a figyelmet a Román Mikrobiológiai Társaság elnöke, aki a kanyaró és az influenza elleni vakcinák fontosságát hangsúlyozta, utóbbit azért, mert ősszel várhatóan párhuzamosan terjed majd koronavírus és az influenza.
2020. április 24., 18:252020. április 24., 18:25
2020. április 24., 18:272020. április 24., 18:27
Az oltási törvényre feltétlenül szükség van – jelentette ki egy pénteki szakkonferencián Alexandru Rafila, hozzátéve, hogy a törvény túlságosan is hosszú ideje van a parlamentben anélkül, hogy érdemi döntést hoztak volna.
– írja az Agerpres hírügynökség a Román Mikrobiológiai Társaság elnökére hivatkozva, aki arra emlékeztetett, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 95 százalékos beoltottságot tart kielégítőnek, ami gyakorlatilag védelmet nyújtana a megelőzhető fertőző betegségek ellen. Nem mindenütt van törvény, de Dániában például mindenféle jogszabály nélkül az oltottsági szint 95–98 százalékos. Rafila rámutatott,
A Román Mikrobiológiai Társaság elnöke szerint az oltási törvényre már csak azért is szükség van, mivel jelenleg Romániában nem lehet hosszabb ideig vakcinákat tárolni.
„A vakcina nem tökéletes, nincs olyan tökéletes védőoltás, amely száz százalékban immunitást generál, és az oltás beadása ellenére marad a gyerekeknek egy olyan kis százaléka, amely nem immunizált a betegséggel szemben. És akkor,
– magyarázta a szakember, aki szerint valószínűleg ezt történt a kanyaróval is.
Rafila felhívta a figyelmet az influenza elleni oltás fontosságára, amely a koronavírus világjárvány miatt még nagyobb jelentőséggel bír, hisz ősszel várhatóan párhuzamosan terjed majd két légútimegbetegedés-járvány.
Összesen majdnem 80 idős ember él abban a két Hargita megyei öregotthonban, amelyeket a bezárás veszélye fenyeget, mert nincs tűzvédelmi engedélyük. A hiányosságokat rövid időn belül kell rendezzék a fenntartók, különben elveszítik a működési engedélyt.
A háztartási munkát utalványokkal javadalmazó rendszer előnyeit ismertették kedden. 15 lejes utalványokról van szó, amiből az állam visszatart 3 lejt. 85 jegy beváltása után egyhavi régiség, illetve társadalom- és egészségbiztosítás nyerhető.
Covid-19-fertőzésgóc alakult ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház bőrgyógyászati osztályán, felfüggesztették a beteglátogatást.
Minden csíkszeredai cég, intézmény, civil szervezet munkatársait várják önkéntes sofőrnek a Csíkszeredai Lábbusz programba – áll a szervezők felhívásában. A program 2022-ben indult el, tavaly óta pedig újragondolt útvonalakon mennek iskolába a diákok.
A gyermekek egyhetes vakációjának kezdetétől megnőtt a látogatók száma a parajdi sóbányában, ezért a létesítmény nyitvatartási idejét meghosszabbították.
Ismét nagyon megnőtt a sofőriskolások számára a gyakorlati vizsgára való várakozási idő, ezért hosszabb kihagyás után a Kovászna megyei prefektusi hivatal újból más megyékből meghívott rendőrökkel gyorsítaná fel a vizsgáztatás folyamatát.
Futballmeccs és RMDSZ-kampányindító is lesz Csíkszeredában október 30-án, szerdán, ezért a városvezetés arra kéri az autósokat, hogy hagyják szabadon az Erőss Zsolt Aréna és az FK Csíkszereda stadionjának környékét.
Elérte a 30,9 Celsius-fokot a Szent Anna-tó vízhőmérséklete fél méter mélységben július 15-én kora délután. Ez az érték rekord meleget jelent az utóbbi évtizedekre, sőt valószínűleg az elmúlt évszázadokra vonatkozóan.
Sokan hiszik, hogy velük nem történhet semmi baj, csak akkor fordulunk orvoshoz, amikor már késő lehet. A szűrőprogramok pedig sok életet megmenthetnek – hívja fel a Gyergyói Hoki Klub októberi akciója.
Nem lesz vízszolgáltatás több székelyudvarhelyi utcában szerdán rácsatlakozási munkálatok miatt – értesít a polgármesteri hivatal.
szóljon hozzá!