Babzsákon hallgatják a tanárokat. Újabb zsákokra gyűjtenek
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen a 7-es számú általános iskolában a diákok két, az udvaron felépített kültéri „osztályteremben” tanulhatnak. A gyerekek – az előkészítő osztályostól a nyolcadikosig – szeretnek ott lenni, a tanítók és tanárok így egy órarendet készítettek, hogy valamennyien egyenlően használhassák az udvaron berendezett felületeket.
2021. április 13., 13:432021. április 13., 13:43
Elsősorban a rögzítő órákat tartják a szabadban berendezett „osztályteremben”, bár a tanulók megszokták már, hogy kint vannak és a figyelmük sem kalandozik el jobban, mint amikor bent tanulnak – magyarázta a Székelyhonnak Körtesi Sándor iskolaigazgató, aki lapunk érdeklődésére elmondta,
Az igazgató szerint a tanulók figyelmét nem tereli el mindaz, ami esetleg kint történik, egy-egy átrepülő madár, kültéri zajok, események a közelből.
A kültéri „osztályterem” akkor bizonyult igazán jó ötletnek, amikor megérkezett a világjárvány. Tavaly szeptemberre egy újabbat rendeztek be az udvaron, a nem használt színpadon. Ott szülői hozzájárulással 25 babzsákot helyeztek el, a betonfalat graffitivel dekorálták, didaktikai motívumokkal tették barátságosabbá. Sikerült palatetővel befedni, hogy eső, illetve erős napsütés ellen védje az ott tartózkodó diákokat.
Most már egy-egy táblázat szerint osztják be, hogy mikor kik használhatják, hogy senki ne maradjon ki a szabadtéri felületből.
Fotó: Haáz Vince
Mivel az igény ilyen nagy, egy harmadikat is szeretnének létesíteni az iskola másik épületének az udvarára – tudtuk meg Körtesi Sándortól. Újabb 25 babzsákra gyűjtenek, illetve műfűvel takarnák a betont, hogy arra is lehessen leülni. A tavaszi hosszú vakáció másik terve egy szenzoriális, vagyis mezítlábas pálya létesítése, ahol a gyerekek mezítláb járkálhatnak a különböző alapanyagokkal kirakott ösvényen.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
szóljon hozzá!