Polgármesterek, helyi és megyei önkormányzati képviselők, parlamenti képviselő- és szenátorjelöltek, családtagok, ismerősök és ismeretlenek körében indította útjára az RMDSZ Maros megyei szervezete a parlamenti választási kampányát a Kultúrpalota nagytermében hétfőn délután.
2012. november 05., 17:012012. november 05., 17:01
2012. november 07., 17:082012. november 07., 17:08
Az RMDSZ Maros megyei szervezetének kampánynyitó ünnepségén a felszólalók szinte kivétel nélkül az EMNP parlamenti választásokon való indulásának veszélyeiről beszéltek.
Kelemen Atilla képviselőjelölt beszédében hangsúlyozta, a jelöltek már bizonyítottak, ki a parlamentben, ki önkormányzati szinten. Elmondta, szükség van egy csapatra, amely felvállalja az önkormányzati képviselők, polgármesterek munkájának összekötését a parlamenttel. „Szükség van arra is, hogy valaki fentről segítse a helybéliek munkáját” – fogalmazott. Hozzátette, úgy gondolja, győztes csapattal vágnak neki a parlamenti választásoknak, amelynek minden szavazatra szüksége van. „A többi mese. Mese az alternatív küszöb, mese az is, hogy eljött az ideje a megosztottságunknak” – mondta.
„Vannak kifejezések, amelyeknek most is ugyanaz a jelentése, mint huszonkét évvel ezelőtt, eszmék, elvek, amelyeknek az értéke változatlan. Akkor is hangsúlyoztuk az egység, az összefogás, szolidaritás fontosságát. Egy véleménnyel, egy álláspontot képviselve, szívósan, következetesen lehet haladni” – fogalmazott Markó Béla szenátorjelölt (2-es körzet). Hozzátette, szerinte a versenypárt kifejezés nem megfelelő. „Amikor a verseny szót hallom, valami jó jut eszembe. Versenyautó, versenybicikli. Az RMDSZ-en kívüli pártokról nem tudom elmondani, hogy jók lennének. Milyen versenybicikli az, amelyet kipukkadt kerékkel Toró Tibi, bocsánat, Toró Tibor vezet és a csomagtartón ott ül Tőkés László?” – mondta Markó.
Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke, képviselőjelölt (5-ös körzet) is főként arról beszélt, hogy az Erdélyi Magyar Néppárt indulása milyen esetleges veszélyeket rejthet magában, és kijelentette, az alakulat jelöltjei gyakorlatilag „fellépnek az érdekek ellen”, első alkalommal.
Frunda György szenátorjelölt (1-es körzet) kijelentette, ő az, aki hatékonyan, okosan és jogosan tudja képviselni a választók érdekeit, és közölte, ha lesz parlamenti képviselete a magyarságnak, akkor „meg tudjuk oldani a MOGYE ügyét, lehet Kossuth utca és Bernády iskola.”
Kerekes Károly képviselőjelölt (1-es körzet) biztosította az egybegyűlteket, a jövőben is ugyanolyan odaadással segíti majd a kisembereket, mint eddig. „Nehéz körzetben indulok, amelyben korántsem olyan könnyű mandátumot szerezni, mint 2008-ban (négy évvel ezelőtt Borbély László indult a Maros megyei 1-es számú körzetben, ahol a magyarság aránya megközelítőleg 51 százalékos, míg Kerekes Károly a szinte teljesen magyarok lakta 5-ös körzetben – szerk. megj.),
Lokodi Edit Emőke képviselőjelölt (2-es körzet) felszólalásában megjegyezte, ő nem tartja versenypártoknak az RMDSZ-en kívüli alakulatokat, „inkább zsebpártoknak tudom nevezni őket”.
A műsorvezető, Gáspárik Attila által a fiatal gárda vezetőjének nevezett Csép Andrea szenátorjelölt (3-as körzet) elmondta, azért vállalta a jelöltséget, mert hisz abban, hogy minden magyar számít. „Csakis akkor számít minden magyar, ha számon tartjuk egymást, ott vagyunk egymás mellett, figyelünk egymásra” – fogalmazott.
Fodor József képviselőjelölt (4-es körzet) főként önmagáról, családjáról beszélt, majd megköszönte, hogy az RMDSZ Maros megyei szervezete bizalmat szavazott neki.
Gogolák Csongor képviselőjelölt (6-os körzet) egy dakota történettel kezdte beszédét. „Hogyan lehet felmászni egy tölgyfára? A dakota indiánok szerint kétféleképpen: kis lépésekkel, egyik ágról a másikra. A második módszer, ha elásnak egy makkot a földbe és megvárják, amíg kinő” – mesélte. A folytatásban beszámolt a Maros megyei szórványvidéken tett körútjai során tapasztalatakról.
Balogh József, szenátorjelölt (4-es körzet) megjegyezte, a „szeku” Szászrégenben elvégezte a dolgát, ennek eredményeként pedig a településnek már nem magyar nemzetiségű a polgármestere.
Sallai Imre képviselőjelölt (7-es körzet) kissé izgatottan felolvasta önéletrajzát, majd az egység fontosságáról beszélt, amely a szórványvidékeken különösen fontos.
Erőss Csaba képviselőjelölt (8-as körzet) elmondta, hiszi, hogy nem csak az nyer, aki bekerül a képviselőházba, hanem az is, aki szavazatokat gyűjt. Mint fogalmazott, fontos a jelenlét a parlamentben, mivel újra el kell fogadtatni a kisebbséget a többséggel. „Ha nem emeljük fel szavunk és nem fogunk össze, nagy gondok is lehetnek. Kell az összefogás, hogy december 9-e után ne érezzük azt, amit a helyhatósági választások után éreztünk” – mondta Erőss. Hozzátette, célja, hogy minél több szavazót mozgósítson, akik az RMDSZ-re szavaznak majd.
szóljon hozzá!