A határozottan fellépő szülőknek is köszönhető, hogy március végén nekifogtak az udvarfalvi óvoda átalakításának, és ősztől már napköziotthonként fog működni a korszerűsített épület.
2012. április 22., 07:172012. április 22., 07:17
2012. április 22., 11:222012. április 22., 11:22
A Marosszentannához tartozó szinte színmagyar Udvarfalván jelenleg 33 gyerek jár rövid programú óvodában. A szülőkben, nagyszülőkben már rég megfogalmazódott az a vágy, hogy a jelenlegi óvodát alakítsák át napköziotthonná, ahol a kicsik a délutáni órákig biztonságban lehetnek, míg szüleik dolgoznak. A község polgármestere, Ráduly György kérdésünkre elmondta, hogy azt az épületet, ahol eddig a kisdedóvó működött és szeptembertől, ha minden a tervek szerint halad, napközi lesz, a helyi emberek építették, szintén napközinek.
„A volt termelőszövetkezet vezetősége építette az épületet, közmunkával napközinek, hiszen már akkor is fontosnak tartották, hogy a szülők dolgozhassanak, a városba ingázhassanak, és a gyerekekkel szakemberek foglalkozzanak. Éppen ezért most nem kell nagy átalakításokat végezzünk, csak a tetőszerkezetet cseréljük ki és kisebb módosításokat eszközölünk, és természetesen korszerűsítjük, ablakokat cserélünk, az udvart is rendbe tesszük. A versenytárgyalásra 20 cég jelentkezett, végül a legjobb ajánlatot adót választottuk ki, örömünkre szolgált, hogy ez egy helyi cég volt. Ez azért is fontos, mert még biztosabb, hogy minőségi munkát fognak végezni, és, mivel itt laknak közöttünk, bármikor felelni fognak hosszú távon is az elvégzett munkálatokért” – mondta a községvezető, akitől azt is megtudtuk, hogy hamarosan Marosszentannán is nekifognak az óvoda átalakításának, hiszen ott is igény van a hosszabbított programú napközire.
Az udvarfalvi szülők egy csoportja ottjártunkkor a helyszínen is megerősítette, hogy nagyon fontosnak tartják a napközi beindítását, hiszen jelenleg legalább 15 kisgyereket a hajnali órákban kell a több mint tíz kilométerre levő városi napközikbe vigyenek. A szülők szerint az a kisgyerek, aki a városba jár napközibe, az nagy valószínűséggel ott fogja iskolai tanulmányait is végezni, és így részben kiszakad a helyi közösségből. Nem vesz részt az óvodai, iskolai ünnepségeken, nem ismeri olyan jól azokat, akik a helyben tanulnak, így fennáll annak a veszélye, hogy szülőfalujában idegennek érezze magát. „Meggyőződésünk, hogy ha sikerült a napközit beindítani, akkor a kicsik nagy részét visszahozzák a városból és itt kellő létszámmal tud beindulni a napközis csoport, amely mellett természetesen működni fog a rövid programú óvoda is” – hangoztatták az udvarfalvi szülők.
szóljon hozzá!