Fotó: Gligor Róbert László
A nyárádremetei falunapok nyitónapján, csütörtök este a falu egykori tagja, Kovács Apollónia előtt tisztelegtek. A műsort péntek este Marosvásárhelyen is bemutatják.
2012. május 18., 16:152012. május 18., 16:15
2012. május 18., 17:342012. május 18., 17:34
A falunapok keretében a közösség nem feledkezett meg egykori tagjáról, a színésznő és későbbi nótaénekes, jelenleg Budapesten élő Kovács Apollóniáról sem. Mivel a tavaly kapta meg értékteremtő munkásságért a Kossuth-díjat, a csütörtöki ünnepség keretében nótaest révén kívánták ezt megköszönni neki a remeteiek. Hiszen a falut a magyarság már nemcsak fakanalairól vagy a közelében levő Szovátáról és Vármezőről ismerik, hanem egy énekesnőről is, aki innen indult el és értéket teremtett a világnak – mondta el Kozsik József színművész, az esemény konferálója.
„Meg kell ismerni értékeinket”
Az esemény fővédnöke, a Maros Megyei Tanács elnöke, Lokodi Edit Emőke úgy méltatta Kovács Apollóniát, mint aki Nyárádremetét pontosan behatárolta a világ térképén. Az elnök már gyermekkorában ismerte az énekesnőt és nótát is tanult tőle, amit ma is őriz. „Íme mennyi érték van a Nyárádmentén” – mutatott rá Lokodi, aki szerint ennek a vidéknek és a megyének büszkének kell lennie, hogy innen származik a művésznő. Meg kell ismerni értékeinket – üzente az elnökasszony, aki a faluból a kétszáz éves templomot és az abban található Coprust, valamint a tavaly felavatott bekecsi Szent Kereszt Kápolnát említette meg. Ugyanakkor köszönetet mondtak a marosvásárhelyi Kali Elláknak és Margitnak, akik szívvel-lélekkel vállalták fel az esemény megszervezését.
Színpadon a cigányzenekarral
A nótaest keretében hét énekes lépett színpadra a zsúfolásig telt, nem kicsi kultúrotthonban. Magyarországról Madarász katalin, Koltai László és barabás Izolda érkezett, míg Bordás Cecília Münchenből, Kiss László a Vajdaságból, Litchtmannegger Tibor Felvidékről. A nótaénekeseket az 1985-ben alakult budapesti Száz tagú cigányzenekar öt tagja kísérte Berki László prímás vezetésével. De jelen volt az Újvidéki Rádió zenei szerkesztője, Szkolityák Veronika is.
szóljon hozzá!