Húsvétkor volt alkalmunk ellátogatni a felújított parajdi wellnessközpontba, az egyik kiemelendő észrevételünk éppen a nagyszombati időponttal kapcsolatos, a másik viszont érzékszervi: szemnek és orrnak is változást hozott.
2024. április 02., 19:072024. április 02., 19:07
2024. április 02., 19:302024. április 02., 19:30
Március végén, több hónapos felújítási munkálatok után nyitották újra a parajdi wellnessközpontot
Fotó: Székelyhon
Húsvétkor volt alkalmunk ellátogatni a felújított parajdi wellnessközpontba, az egyik kiemelendő észrevételünk éppen a nagyszombati időponttal kapcsolatos, a másik viszont érzékszervi: szemnek és orrnak is változást hozott.
2024. április 02., 19:072024. április 02., 19:07
2024. április 02., 19:302024. április 02., 19:30
Az idei húsvét alkalmával, nagyszombaton látogattunk el a belső felújításon átesett, és nemrég, március 23-án megnyitott parajdi wellnessközpontba, és az időpontot tekintve jól tettük. No, de ne szaladjunk ennyire előre, kezdjük csak az alapoktól.
Tavaly októberben zárták be a helyi önkormányzat tulajdonában lévő fürdőt, hogy belső felújítást végezzenek a járófelülettől kezdve a medencéken át a magasodó tartóoszlopokig. A tervek szerint 2024 elejére kellett volna befejezni a munkát, ám a javítások elhúzódtak, így csak március végén sikerült újranyitni.
Teljesen kicserélték a járófelületet
Fotó: Székelyhon
Az elmúlt öt-hat hónap alatt újba tették a teljes járófelületet az aljzatbetontól kezdve a tartóoszlopokig, ezek alsó része ugyanis károsodásnak indult. A medencetérben
az oszlopok alsó részei, amelyek kapcsolatban vannak a járófelülettel, felszívták a vizet, így a vasazat, a kengyelek megrozsdásodtak” – magyarázta lapunknak Vágási Levente, a parajdi wellnessközpont igazgatója. S mivel a környezet nem változik, ezért a jövőben minden bizonnyal újra el kell végezni ezeket a munkálatokat, a kérdés csak, hogy mikor: az igazgató reményei szerint
de a most alkalmazott modernebb technológiáknak és alapanyagoknak köszönhetően akár tíz évig is bírhatja.
Újraburkolva és -festve
Fotó: Székelyhon
A felújítás során kicserélték még az öltözőknél a válaszfalakat, illetve újraburkolták a recepció padlózatát, sőt a nyugágyakat is újrakezelték.
A nyugágyakat is újrakezelték
Fotó: Székelyhon
Az édesvizű nagy- és gyermekmedence mozaikcsempe-burkolatát egybefüggő fóliára cserélték (ezt a módosítást a gyógyvizes medencéknél már 2020-ban megejtették), az igazgató szerint ez sokkal biztosabb vízzárás szempontjából, hiszen az épületmozgás miatt a fuga megrepedezik és beszivárog a víz. Itt kell megjegyeznünk, hogy
még a nagymedence is melegebb a környéken található wellnessek édesvizű medencéinél, így nagyobb gyerekekkel való lubickolásra kifejezetten alkalmas. Úszásra talán túlságosan meleg is, de nincsenek itt úszósávok, helyettük két, időszakosan működő nyakzuhany.
A felújított medencetér
Fotó: Székelyhon
Ami viszont a legfeltűnőbb, még akkor is, ha egy Parajdon vakációzó társaság egyik fele megy a wellnessbe, a másik pedig a szálláson marad, hogy
Nos, aki járt már a parajdi wellnessben, az tudja, miről beszélünk: a sötét, magas sótartalommal és ásványi anyaggal rendelkező termálvíz erős szaggal párosul, amit a fürdőruhákkal, törülközőkkel hazahoz a vendég. Ez tűnt most el!
Újraburkolt tartóoszlopok
Fotó: Székelyhon
Vágási Levente ezt lapunknak azzal magyarázta, hogy megváltoztatták a szűrőberendezést, „homok helyett üveggranulátum” alapú szűrést végeznek, ezért tisztább és szagmentesebb a víz. A gyógyhatás viszont ugyanaz, az igazgató elmondása szerint három laborban is bevizsgáltatták az 1200 méter mélyről származó vizet, és
Három részre van tagolva a gyógyvizes rész, enyhe mélységbeli különbségekkel
Fotó: Székelyhon
A másik dolog pedig, ami igazán jól esett, az a nagyszombati forgalom. A húsvéti minivakáció ellenére egyáltalán nem voltak sokan, így aki most látogatott oda, kétszer is jól járt: egy hete megnyitott, új állapotú létesítményben üdülhetett, tömegnyomor nélkül. Várhatóan ez nem így lesz az ortodox húsvét alkalmával, az igazgató akkorra már telt házzal számol. „Már most látjuk a foglalásokból a panzióknál. A magyar ember a szokásaihoz híven tartja még az ünnepeket, a románok már inkább kimozdulnak otthonról” – magyarázta Vágási Levente.
Kicsapódott só a termálvizes medencék választófalain. Hasonló textúrával bírnak a lépcsők is, hogy ne csússzunk meg. A célnak teljesen megfelel
Fotó: Székelyhon
Ami pedig az árakat illeti, nem olcsók. Hasonló, kissé magasabb belépődíjakkal híres magyarországi termál- és élményfürdők látogathatók – de azok ott vannak, ez pedig itt.
Nem volt zsúfolt, szabad nyugágyakat is lehetett találni nagyszombat kora délután
Fotó: Székelyhon
Adott ponton az egyik jakuzzi a kettőből teljesen üres volt. Ilyen várhatóan nem lesz az ortodox nagyszombaton
Fotó: Székelyhon
Napozni lehetett március végén, jól is esett
Fotó: Székelyhon
Március 30-ai, nagyszombati hőmérséklet kültéren, árnyékban. Jegyezzük fel!
Fotó: Székelyhon
A gyermekmedence vizének hőmérséklete teljesen megfelelő
Fotó: Székelyhon
Kilátás a medencetérből közvetlenül a Sószorosra. Gyönyörű látvány, de közelről már szembetűnnek – az amúgy vidékünkre általánosan jellemző – hiányosságok: lehetne a természetvédelmi terület rendezettebb, tisztább. De ez egy másik történet...
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Sótól kifehéredett dombok a wellnessközpont hátsó udvaráról nézve
Fotó: Székelyhon
Nagy a mozgás a csíkszeredai választókörzeteknél, sor azonban a déli órákig nem alakult ki. Sokan a magyar kisebbség érdekeit vették figyelembe a döntésnél.
Nem marad el sokkal az országos átlagtól a székelyföldi választási kedv: a választásra jogosultak egynegyede élt is állampolgári jogával a délelőtti órákban a legfrissebb részvételi adatok szerint.
Ha nem olvasnánk újságot, talán nem is vennénk észre, hogy választás zajlik, annyira csendes a város. Azonban a „fű alatt” csak van mozgás Kézdivásárhelyen is, bár egyelőre kisebb a részvétel az országos átlaghoz képest.
A Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás napján tilos az elnökjelöltek valamelyikének támogatására vagy elutasítására közvetlen vagy közvetett módon buzdító tartalmak online terjesztése.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
Az államelnök-választáson ma nemcsak a jelöltekre kell figyelni, hanem arra is, hogyan hajtjuk össze a szavazólapot. A friss tinta ugyanis könnyen megpecsételheti máshol is a lapot, így a szavazat érvénytelenné válhat.
szóljon hozzá!