Húsvétkor volt alkalmunk ellátogatni a felújított parajdi wellnessközpontba, az egyik kiemelendő észrevételünk éppen a nagyszombati időponttal kapcsolatos, a másik viszont érzékszervi: szemnek és orrnak is változást hozott.
2024. április 02., 19:072024. április 02., 19:07
2024. április 02., 19:302024. április 02., 19:30
Március végén, több hónapos felújítási munkálatok után nyitották újra a parajdi wellnessközpontot
Fotó: Székelyhon
Húsvétkor volt alkalmunk ellátogatni a felújított parajdi wellnessközpontba, az egyik kiemelendő észrevételünk éppen a nagyszombati időponttal kapcsolatos, a másik viszont érzékszervi: szemnek és orrnak is változást hozott.
2024. április 02., 19:072024. április 02., 19:07
2024. április 02., 19:302024. április 02., 19:30
Az idei húsvét alkalmával, nagyszombaton látogattunk el a belső felújításon átesett, és nemrég, március 23-án megnyitott parajdi wellnessközpontba, és az időpontot tekintve jól tettük. No, de ne szaladjunk ennyire előre, kezdjük csak az alapoktól.
Tavaly októberben zárták be a helyi önkormányzat tulajdonában lévő fürdőt, hogy belső felújítást végezzenek a járófelülettől kezdve a medencéken át a magasodó tartóoszlopokig. A tervek szerint 2024 elejére kellett volna befejezni a munkát, ám a javítások elhúzódtak, így csak március végén sikerült újranyitni.
Teljesen kicserélték a járófelületet
Fotó: Székelyhon
Az elmúlt öt-hat hónap alatt újba tették a teljes járófelületet az aljzatbetontól kezdve a tartóoszlopokig, ezek alsó része ugyanis károsodásnak indult. A medencetérben
az oszlopok alsó részei, amelyek kapcsolatban vannak a járófelülettel, felszívták a vizet, így a vasazat, a kengyelek megrozsdásodtak” – magyarázta lapunknak Vágási Levente, a parajdi wellnessközpont igazgatója. S mivel a környezet nem változik, ezért a jövőben minden bizonnyal újra el kell végezni ezeket a munkálatokat, a kérdés csak, hogy mikor: az igazgató reményei szerint
de a most alkalmazott modernebb technológiáknak és alapanyagoknak köszönhetően akár tíz évig is bírhatja.
Újraburkolva és -festve
Fotó: Székelyhon
A felújítás során kicserélték még az öltözőknél a válaszfalakat, illetve újraburkolták a recepció padlózatát, sőt a nyugágyakat is újrakezelték.
A nyugágyakat is újrakezelték
Fotó: Székelyhon
Az édesvizű nagy- és gyermekmedence mozaikcsempe-burkolatát egybefüggő fóliára cserélték (ezt a módosítást a gyógyvizes medencéknél már 2020-ban megejtették), az igazgató szerint ez sokkal biztosabb vízzárás szempontjából, hiszen az épületmozgás miatt a fuga megrepedezik és beszivárog a víz. Itt kell megjegyeznünk, hogy
még a nagymedence is melegebb a környéken található wellnessek édesvizű medencéinél, így nagyobb gyerekekkel való lubickolásra kifejezetten alkalmas. Úszásra talán túlságosan meleg is, de nincsenek itt úszósávok, helyettük két, időszakosan működő nyakzuhany.
A felújított medencetér
Fotó: Székelyhon
Ami viszont a legfeltűnőbb, még akkor is, ha egy Parajdon vakációzó társaság egyik fele megy a wellnessbe, a másik pedig a szálláson marad, hogy
Nos, aki járt már a parajdi wellnessben, az tudja, miről beszélünk: a sötét, magas sótartalommal és ásványi anyaggal rendelkező termálvíz erős szaggal párosul, amit a fürdőruhákkal, törülközőkkel hazahoz a vendég. Ez tűnt most el!
Újraburkolt tartóoszlopok
Fotó: Székelyhon
Vágási Levente ezt lapunknak azzal magyarázta, hogy megváltoztatták a szűrőberendezést, „homok helyett üveggranulátum” alapú szűrést végeznek, ezért tisztább és szagmentesebb a víz. A gyógyhatás viszont ugyanaz, az igazgató elmondása szerint három laborban is bevizsgáltatták az 1200 méter mélyről származó vizet, és
Három részre van tagolva a gyógyvizes rész, enyhe mélységbeli különbségekkel
Fotó: Székelyhon
A másik dolog pedig, ami igazán jól esett, az a nagyszombati forgalom. A húsvéti minivakáció ellenére egyáltalán nem voltak sokan, így aki most látogatott oda, kétszer is jól járt: egy hete megnyitott, új állapotú létesítményben üdülhetett, tömegnyomor nélkül. Várhatóan ez nem így lesz az ortodox húsvét alkalmával, az igazgató akkorra már telt házzal számol. „Már most látjuk a foglalásokból a panzióknál. A magyar ember a szokásaihoz híven tartja még az ünnepeket, a románok már inkább kimozdulnak otthonról” – magyarázta Vágási Levente.
Kicsapódott só a termálvizes medencék választófalain. Hasonló textúrával bírnak a lépcsők is, hogy ne csússzunk meg. A célnak teljesen megfelel
Fotó: Székelyhon
Ami pedig az árakat illeti, nem olcsók. Hasonló, kissé magasabb belépődíjakkal híres magyarországi termál- és élményfürdők látogathatók – de azok ott vannak, ez pedig itt.
Nem volt zsúfolt, szabad nyugágyakat is lehetett találni nagyszombat kora délután
Fotó: Székelyhon
Adott ponton az egyik jakuzzi a kettőből teljesen üres volt. Ilyen várhatóan nem lesz az ortodox nagyszombaton
Fotó: Székelyhon
Napozni lehetett március végén, jól is esett
Fotó: Székelyhon
Március 30-ai, nagyszombati hőmérséklet kültéren, árnyékban. Jegyezzük fel!
Fotó: Székelyhon
A gyermekmedence vizének hőmérséklete teljesen megfelelő
Fotó: Székelyhon
Kilátás a medencetérből közvetlenül a Sószorosra. Gyönyörű látvány, de közelről már szembetűnnek – az amúgy vidékünkre általánosan jellemző – hiányosságok: lehetne a természetvédelmi terület rendezettebb, tisztább. De ez egy másik történet...
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyhon
Sótól kifehéredett dombok a wellnessközpont hátsó udvaráról nézve
Fotó: Székelyhon
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!