Strukturális gondok is felmerültek az önkormányzati tulajdonban lévő parajdi wellnessközpont épülete esetében, mindemellett elengedhetetlen a padlózat és egyes medencék felújítása. A javítási munkálatok folyamatban vannak, leghamarabb ez év végén nyithat ki újra a létesítmény.
2023. október 18., 20:592023. október 18., 20:59
2023. október 20., 12:342023. október 20., 12:34
Fotó: László Ildikó
Strukturális gondok is felmerültek az önkormányzati tulajdonban lévő parajdi wellnessközpont épülete esetében, mindemellett elengedhetetlen a padlózat és egyes medencék felújítása. A javítási munkálatok folyamatban vannak, leghamarabb ez év végén nyithat ki újra a létesítmény.
2023. október 18., 20:592023. október 18., 20:59
2023. október 20., 12:342023. október 20., 12:34
Már tavaly látszott, hogy teljes felújításra van szükség a wellnessközpont belső részén, ezt pedig idén a szakértői vélemény is alátámasztotta – fejtette ki lapunknak Nyágrus László, Parajd község polgármestere. Mint mondta, eszerint ki kell cserélni a burkolatként használt csempéket, illetve a padlózat és több medence is korszerűsítésre szorul.
Az eredetileg háromhónaposra tervezett munkálatokat szeptemberben kezdték el – ekkor zárták be a létesítményt –, mostanra pedig
Az elöljáró rámutatott, sajnos a felújítás közben szerkezeti problémák is felmerültek az épület esetében, szemmel láthatóan vannak olyan oszlopok, amelyeket statikailag meg kell erősíteni.
Fotó: László Ildikó
Éppen ezért újabb szakértői véleményt rendeltek, amelyet hamarosan kézhez is kapnak. Azt ugyanakkor már most tudni, hogy jó eséllyel
Korábban 1,5 millió lejre becsülték a felújítás értékét, amit saját forrásból, azaz a wellnessközpont eddigi bevételéből szeretne fedezni az önkormányzat. Utóbbi azonban csak az előrelátott költségeknek nagyjából a felére elegendő. Az említett összeg ráadásul emelkedni fog az újonnan felmerült problémák miatt, ami csak fokozza az önkormányzatra háruló anyagi terhet. „Nincs mit tenni,
– magyarázta Nyágrus. Emiatt egyébként a wellnessközpontban végzett munkálatok időtartama is elhúzódhat, a polgármester szerint leghamarabb ez év végén vagy jövő év elején nyithat ki újra a létesítmény.
Fotó: László Ildikó
Nyágrus Lászlótól megtudtuk, hogy a jóváhagyásokat beszerezték, így hamarosan lebonthatják a wellnessközpont udvarán található, leromlott állapotban lévő régi iskolaépületet. Ezt a polgármesteri hivatal munkatársaival közösen szeretnék megoldani, nem vonnak be külsős céget. A tervek szerint
Utóbbira nagy szükség is van, hiszen egy átlagos évben 120–140 ezer ember látogatja a wellnessközpontot.
Fotó: László Ildikó
„Úgy gondolom, hogy a sóbánya mellett a wellnessközpont is lényeges része a helyi turisztikai kínálatnak, ezért fontos, hogy elvégezzük a javításokat” – szögezte le a polgármester. Mindemellett egy büfé létrehozásában is gondolkodnak – el is készült az ehhez szükséges tanulmány –, ám ez egy hosszútávú elképzelés, hiszen addig még számos bürokratikus problémát kell megoldani, továbbá külső anyagi forrásra is szükség lenne.
Folyó év végén vagy jövő év elején nyithat ki újra a létesítmény
Fotó: László Ildikó
Bokor Sándor korábbi polgármester, a parajdi wellnessközpontot működtető önkormányzati vállalkozás vezetőtanácsának elnöke is felkereste lapunkat az ügyben. A félreértések elkerülése érdekében leszögezte: egyáltalán nincs és nem is volt veszélyben az épület. Arról van szó, hogy a föld mélyéről kiszivattyúzott sós termálvíz miatt a megszokottnál fokozottabb korróziónak vannak kitéve az épületelemek, és ez volt kisebb mértékben tetten érhető az oszlopok aljánál. Az oszlop közepében lévő masszív fém tartógerendánál szerencsére nem tapasztaltak ilyent.
A mostani munkálatra gyakorlatilag azért volt szükséges, hogy megelőzhessék a káros környezeti hatások okozta meghibásodásokat. Éppen ezért a legújabb technológiákat alkalmazzák a javítások során.
Azt azonban tudni kell, hogy a környezeti hatások miatt elkerülhetetlen, hogy időről időre megismételjék ezeket a védő, megelőző munkálatokat.
Hozzátette, ezen javításokat egy-másfél év múlva is elvégezhették volna, ám a wellnessközpont kiemelt jelentőségű létesítménye a sóvidéknek, ezért is tartják fontosnak a megóvását.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
Az államelnök-választáson ma nemcsak a jelöltekre kell figyelni, hanem arra is, hogyan hajtjuk össze a szavazólapot. A friss tinta ugyanis könnyen megpecsételheti máshol is a lapot, így a szavazat érvénytelenné válhat.
Még az időjárás is kegyes a délelőtti szavazókhoz: felhőkkel „megszakított” napsütéses időt jósolnak egészen délig, így aki nem szeretne esőben menni szavazni, annak mindenképp érdemes délelőtt letudnia állampolgári kötelességét.
Összesen 76 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés az éjszaka folyamán, ezeknek több mint a fele a kampánycsend megsértésére vonatkozott – számolt be vasárnap reggeli sajtótájékoztatóján a belügyminisztérium szóvivője.
Eljutottunk az elnökválasztás mindent eldöntő második fordulójához. Óránként frissülő, élő hírfolyamban követjük a részvételi adatokat.
Sorsdöntőnek ígérkezik az újra kiírt romániai elnökválasztás második fordulója. Ezúttal is 19 ezer szavazóhelyiségbe várják a választópolgárokat. A diaszpórában szombaton több mint 700 ezren szavaztak.
szóljon hozzá!