
Továbbra is zajlik a munka a felújítás alatt álló wellnessközpontban
Fotó: László Ildikó
Felújítási munkálatok miatt zárt be tavaly szeptemberben a parajdi wellnessközpont, ahol ugyan nem került veszélybe az épület, de lényegi problémákat okozott a sós levegő okozta korrodálás. A tervek szerint év elején kellett volna befejezni a javításokat, de a munka elhúzódik. Arról érdeklődtünk, mikor nyitják meg újra a létesítményt.
2024. február 05., 20:582024. február 05., 20:58
Nagyjából két éve merült fel, hogy fel kell újítani a parajdi wellnessközpontot, időközben pedig szakértői vélemény is igazolta: ki kell cserélni a burkolatként használt csempéket, valamint a padlózat és több medence is felújításra szorul.
A felsorolt munkálatokat kezdték el tavaly szeptemberben, amikor még abban bíztak, hogy három hónapon belül sikerül azokat befejezni. A felújítás közben derült ki, hogy vannak olyan oszlopok a létesítményben, amelyeket statikailag is meg kell erősíteni.
Fotó: László Ildikó
Ez utóbbi
Gyakorlatilag arról van szó, hogy a wellnessközpont üzemeltetéséhez használt, a föld mélyéről kiszivattyúzott sós termálvíz miatt a megszokottnál nagyobb korróziónak van kitéve az épület.
Fotó: László Ildikó
A mostani megerősítéssel el szeretnék kerülni, hogy a későbbiekben egy komolyabb, költségesebb beavatkozásra legyen szükség. Ezt egyébként időről időre meg is kell majd ismételni az említett káros környezeti hatások miatt.
Nyágrus László, Parajd polgármestere korábban lapunknak elmondta, 1,5 millió lejre becsülték a felújítás értékét, amit saját forrásból, azaz a wellnessközpont eddigi bevételéből szeretne fedezni az önkormányzat. Utóbbi azonban csak az előrelátott költségeknek nagyjából a felére elegendő. Az említett összeg ráadásul emelkedni fog a korszerűsítéskor felmerült problémák miatt, ami csak fokozza az önkormányzatra háruló anyagi terhet.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró tavaly úgy becsülte, leghamarabb január elején fejezhetik be a munkálatokat, ez azonban elhúzódott, hiszen a múlt hónapban még zárva volt a létesítmény.
Újabb megkeresésünkkor az elöljárótól megtudtuk, időközben megvizsgálták az épület belső szigetelését, és kiderült, hogy néhol azt is ki kell javítani, egyebek mellett emiatt kell még várni a munkálatok befejezésére.
Fotó: László Ildikó
Jelenleg úgy látja,
Ezek szerint leghamarabb márciusban lehet ismét élvezni a wellnessközpont szolgáltatásait. A polgármester kijelentette, mindent összevetve szükség volt a felsorolt munkálatokra, azért hogy időtálló legyen a Parajd számár turisztikai szempontból fontos épület.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden közölte, hogy bűnvádi eljárást indított Cristina Trăilă kormányfőtitkár-helyettes ellen befolyással üzérkedéshez nyújtott bűnsegély gyanújával.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Egyelőre nem születhet döntés a minimálbér összegéről, mert az annak megállapítását megalapozó jelentés csak október 20-áig készül el – közölte Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter kedden.
Az állatok bántalmazásától az elhanyagolásig számos ügyben intézkedtek a Hargita megyei állatvédelmi rendőrök az év első hét hónapjában. 24 büntetőeljárás indult, 217 kihágást állapítottak meg, és 12 veszélyben lévő állatot helyeztek menhelyre.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
1 hozzászólás