Balázs Vera korábban számos hazai versenyen is részt vett, a túlélők viadalában ismét bizonyíthat. Archív
Fotó: Facebook/Carpathian Gladiator
Hétfőn este Gyergyóalfalu művelődési házába hívják a helyieket, hogy nézzék közösen az RTL Klub Survivor műsorát. Itthonról biztatják Balázs Verát, hogy sikerre vigye álmát, lépjen túl a megpróbáltatásokon, és ő legyen a most induló túlélőshow győztese.
2018. szeptember 24., 13:132018. szeptember 24., 13:13
2018. szeptember 24., 13:142018. szeptember 24., 13:14
Hosszú hónapokig tartott, amíg a műsorba kerülő versenyzők megkapták a hírt: utazhatnak a Fülöp-szigetekre. Előválogatók sorozatán lépett túl a 28 éves, Alfaluban élő testnevelő tanár is. Sikerült elérnünk Balázs Verát, aki lapunknak mesélt a televízióban hétfő estétől látható túlélőversenyre való felkészülésről.
„Székelyföldön az a szokás, hogy ha valamit elkezd az ember, azt be is fejezi! Én így jöttem a játékba, ha elkezdem, akkor be is fejezem, és meg fogom nyerni” – így mutatkozott be az alfalvi Balázs Vera a Survivor műsorban, amelyet az érdeklődők szeptember 24-től minden hétköznap este nyolctól tekinthetnek meg az RTL Klubon.
„Pszichikailag volt a nehezebb. Nehéz volt arra készülni, hogy hosszú időre itthon kell hagyni a családomat, kisfiamat, a munkámat, a megszokott életemet. Azt eleve éreztem, hogy
Különösebb fizikai felkészülésre nem volt szükség a műsor előtt, hiszen ez már adott volt. Egész életem a sportról, kemény edzésekről szól. Úszást oktatok, edzőként dolgozom, testnevelő tanár vagyok, és minden nap edzek attól függetlenül, hogy készültem-e a műsorba vagy sem. Az előző évadot látva, tudtam, hogy rengeteg olyan feladat van, ahol kitartásra, állóképességre van szükség, erre erősítettem inkább rá, kötélmászással, súlytartással például.”
A Fülöp-szigeteken kezdődő túlélők viadalára készülő Balázs Vera számára férje, Balázs Tibor (Blázi) nyújtotta a szükséges segítséget. „Edzőm, pszichológusom, társam volt egyben, ő volt, aki elkísért az előválogatásokra, biztatott, öntötte belém a lelket, amikor kellett. Sokat beszélgettünk arról, hogy milyen helyzetben mit hogyan tegyek, egészen az utolsó telefonig, amíg a műsor illetékesei közölték: bekerültem a műsor résztvevői közé. Ő és persze a kisfiam, Bulcsú jelentik a motivációt.
A személyes célkitűzés, „jelmondat” már elhangzott a televízióban is részéről a bemutatkozó videójában: „Székelyföldön az a szokás, hogy ha valamit elkezd az ember, azt be is fejezi! Én így jöttem a játékba, ha elkezdem, akkor be is fejezem, és meg fogom nyerni”. Ezt számunkra is megerősítette. Hozzátette:
Az RTL Klub televíziós csatornán hétfőn este nyolc órakor kezdődik a Survivor – A túlélők viadala. Az események minden hétköznap ugyanabban az időpontban lesznek láthatók.
Mi is az az Survivor?
Akik a vetélkedő tavalyi évadát látták, már tudják, a Survivor egy túlélős valóságshow. A műsorban a résztvevők elszigetelten élnek egy lakatlan szigeten. A versenyzők már az első nap törzsekbe rendeződnek. A törzsek egymás ellen küzdenek fizikai és mentális megmérettetéseken. A feladatok kitartást, problémamegoldó-készséget, csapatmunkát, fürgeséget, erőt igényelnek. A csapatoknak mindig enniük kell különböző rovarokat, nyers húst, ki kell bírniuk a magasban és vízben, ügyességi feladatokat kell végrehajtaniuk. És mindemellett még számos, nem várt fordulatra, meglepetésre számíthatnak versenyzők és nézők.
A törzsi tanácsra mindig azt a törzset hívják össze, amelyik vesztett a feladatokon. Mindenkinek ki kell vonulni egy emelvényhez, ahol találnak egy papírdarabot és egy edényt. Egyenként ki kell menniük, a papírra ráírni a nem kívánatos személy nevét, indokolni a döntést, majd bedobni az edénybe. Ezek után a műsorvezető megszámolja a szavazatokat. Aki a legtöbbet gyűjtötte össze, távozásra kényszerül.
Amikor a játékosok száma lecsökken egy bizonyos létszámra, onnantól kezdve egyéni játék folyik. Cél az, hogy valaki bejusson a végső Törzsi tanács elé, ahol döntenek a győztesről. Aki itt a legtöbb szavazatot kapja, az győz. A győztes kiléte csak jóval a játék után derül ki, akkor, amikor az utolsó rész is lement a tévében – olvasható a Wikipédián a túlélőshow leírása.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
5 hozzászólás