Fotó: Maros megyei ISU
Két egymás melletti ház és egy személygépkocsi gyulladt meg szerdán késő este a Maros megyei Balavásáron. A helyszínre több tűzoltóautó és mentőegység vonult ki.
2023. szeptember 14., 07:552023. szeptember 14., 07:55
Szerdán késő este a Maros megyei tűzoltóság (ISU) arról számolt be, hogy Balavásáron egy ház, illetve egy személyautó gyulladt meg, és oda vonultak ki tüzet oltani, életet, javakat menteni. Két tűzoltóautó és egy mentőautó érkezett elsőként a helyszínre. Később a hivatásos tűzoltók arról számoltak be, hogy az ákosfalvi önkéntesek segítségét is kérték, mert
A Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője, Alexandra-Maria Călușeri csütörtökön reggel a Székelyhonnak elmondta, hogy
A lángok összesen kétszáz négyzetméteren pusztítottak a két lakóházban és egy személygépkocsi is teljesen kiégett.
Folyamatosan gomolygó sűrű fekete füstfelhő borította be Csíkszereda egét, a pityókatároló raktár lángoló tetőzetéről készült fotók és videók pedig a legvirálisabb tartalomnak számítottak szerda délután a hargitai megyeszékhely lakói közt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
szóljon hozzá!