
Fotó: Maros megyei ISU
Két egymás melletti ház és egy személygépkocsi gyulladt meg szerdán késő este a Maros megyei Balavásáron. A helyszínre több tűzoltóautó és mentőegység vonult ki.
2023. szeptember 14., 07:552023. szeptember 14., 07:55
Szerdán késő este a Maros megyei tűzoltóság (ISU) arról számolt be, hogy Balavásáron egy ház, illetve egy személyautó gyulladt meg, és oda vonultak ki tüzet oltani, életet, javakat menteni. Két tűzoltóautó és egy mentőautó érkezett elsőként a helyszínre. Később a hivatásos tűzoltók arról számoltak be, hogy az ákosfalvi önkéntesek segítségét is kérték, mert
A Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője, Alexandra-Maria Călușeri csütörtökön reggel a Székelyhonnak elmondta, hogy
A lángok összesen kétszáz négyzetméteren pusztítottak a két lakóházban és egy személygépkocsi is teljesen kiégett.

Folyamatosan gomolygó sűrű fekete füstfelhő borította be Csíkszereda egét, a pityókatároló raktár lángoló tetőzetéről készült fotók és videók pedig a legvirálisabb tartalomnak számítottak szerda délután a hargitai megyeszékhely lakói közt.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2364 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 2,97 banis (0,56 százalékos) csökkenést jelent a csütörtöki 5,2661 lejhez képest.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
szóljon hozzá!