Az udvarhelyi rajtaütésen készült rendőrségi felvétel. Ezek az anyagok már nem kerülnek forgalomba
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Több mint 37 kilogramm kannabiszt és 955 gramm kokaint foglaltak le a rendőrök a január 19-e és február 1-je között országszerte lezajlott akciókban. Az említett periódusban Hargita és Maros megyében is voltak rajtaütések.
2024. február 03., 14:402024. február 03., 14:40
2024. február 03., 14:422024. február 03., 14:42
Az Országos Rendőr-főkapitányság szombaton kiadott közleményében összegzi a közelmúlt drogfogásait. Tájékoztatásuk szerint január 19-e és február 1-je között
több mint 37 kilogramm kannabiszt,
955 gramm kokaint,
1089 gramm szintetikus drogot,
2118 gramm egyéb pszichoaktív anyagot,
és 63 dózis egyéb kábítószert foglaltak le a rendőrök.
A rajtaütések részeként ugyanakkor 22 aprítógépet, 20 precíziós mérleget, 297 tablettát, 4 halálos és 6 nem halálos lőfegyvert, illetve 124 töltényt koboztak el. Lefoglaltak továbbá 8 személygépkocsit, 165 mobiltelefont, 7 laptopot, 4 számítógépet, 10 019 SIM-kártyát, 5 táblagépet, 11 adattárolót, 9 kilogramm pirotechnikai anyagot, 190 545 lejt, 77 867 eurót és 4 bankkártyát – összegzi az Agerpres hírügynökség a rendőrség közleménye alapján.
A rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának munkatársai a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársaival közösen az említett időszakban 54 akciót hajtottak végre ember- és migránskereskedelemre, kábítószer-kereskedelemre, számítógépes bűnözésre szakosodott szervezett bűnözői csoportok felszámolására.
Ezek keretében 207 helyszínen végeztek házkutatásokat, 9 tettenérést szerveztek meg; a nyomozások 199 személyt érintenek. A közlemény értelmében
tíz személy hatósági felügyelet alá került.
Éppen egy hete, január 26-án számoltunk be arról, hogy kábítószer-birtoklás és kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt kilenc személyt előzetes letartóztatásba helyezett, egy ellen pedig hatósági felügyeletet rendelt el a Maros megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT), miután házkutatások során 570 gramm „kristályt” és más drogokat találtak.
A Hargita megyei rendőrség szervezett bűnözés elleni szolgálatának akciójáról pedig pár nappal korábban, január 22-én írtunk. Január 21-én a rendőrök Székelyudvarhelyen tetten értek egy férfit, amint éppen pszichoaktív szert árult. A nyomozati anyagból kiderült, hogy 2023 és 2024 januárja között a férfi több alkalommal is tiltott szereket adott el a városban és a környező településeken élő fogyasztóknak.
Kábítószer-birtoklás és kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt kilenc személyt előzetes letartóztatásba helyezett, egy ellen pedig hatósági felügyeletet rendelt el a Maros megyei szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Pszichoaktív hatású szerekkel való kereskedelem gyanújával indítottak eljárást egy magyar állampolgárságú férfi ellen a Hargita megyei rendőrség szervezett bűnözés elleni szolgálatának nyomozói.
Családon belüli erőszak elkövetése miatt távolságtartási végzést állítottak ki egy sepsiszentgyörgyi férfi ellen, aki bántalmazta feleségét.
Hogyan hangolódhatunk rá egy szerepre? Hogyan érthetjük meg a figurát? Hogyan lehet gyerekszínészekkel együtt dolgozni? Mátray László személyes tapasztalatairól mesélt a Véletlenül írtam egy könyvet csíkszeredai vetítése után.
Hatvanötezer lej gyűlt össze a Hubertus Vadásztársaság által korábban szervezett jótékonysági vadászaton, amiből számos orvosi eszközt vásárolhattak a székelyudvarhelyi kórház székelykeresztúri kirendeltségének. Ezeket adták át csütörtökön.
Minden valószínű forgatókönyvet számításba véve Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere a „kisebbik rossz” elvét szem előtt tartva vázolta fel, hogy kire lenne jó szavazni az erdélyi magyaroknak a májusi államelnök-választáson.
A kormány egyszer Sepsiszentgyörgynek adta, majd visszavette a Stadion utcai sportbázist. Most ismét reményteljes a város számára a bukaresti felállás, ezért ismét magáénak szeretné tudni a létesítményt.
A tavalyhoz képest idén kisebb összegből gazdálkodhat Kézdivásárhely: a 2024-es 165 millió lejhez képest ezúttal 127,3 millió áll a városvezetés rendelkezésére. Ennek 56 százalékát fejlesztésekre fordítják, a fennmaradó 44 százalékot pedig működtetésre.
Míg Marosvásárhely költségvetése tavaly 625,8 millió lej volt, idén ez kétszáz millióval több lesz: 2025-ben 854 millió lejből gazdálkodik a település. A képviselő-testület csütörtökön délután bólintott rá a költségvetés-tervezetre.
Noha a székelyföldi megyékben nagyobb az adófelajánlási kedv az országos átlagnál, még nagyok a tartalékok – hívja fel a figyelmet Miklós Zoltán gazdasági szakpolitikus. Arra buzdít, éljünk a minket illető jogokkal, hiszen közeleg a határidő.
Rablótámadás megalapozott gyanújával előzetes letartóztatásba helyeztek két férfit Maros megyében.
szóljon hozzá!