Az iskolán kívüli kommunikáció nagy része online zajlik. Ott is jelen lehet a bántalmazás. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Óriási a szülők felelőssége, hogy időben észrevegyék azokat a veszélyeket, amelyeknek napjainkban vannak kitéve a gyermekek az online térben – hangzott el egyebek mellett a hétvégi Háló-találkozón Csíksomlyón.
2018. október 29., 12:342018. október 29., 12:34
Többek között az internet, illetve a közösségi oldalak gyerekekre kifejtett árnyoldalai volt a témája a Kihívások a családban című kerekasztal megbeszélésnek, amelyet az Erdélyi Háló Egyesület a hétvégén tartott régiós találkozója részeként szerveztek meg a csíksomlyói Jakab Antal Házban. Elhangzott, a közösségi háló elterjedésével egyre hangsúlyosabbá vált a probléma, miszerint a gyerekek felügyeletlenül böngészhetnek az interneten, az iskolai bántalmazás pedig már jó ideje jelen van az online térben is az iskolások között.
Kádár Enikő iskolapszichológus szerint
ez pedig sokszor rossz hatást gyakorol rájuk, a későbbi szociális fejlődésükre, amennyiben a szülők nem felügyelik őket megfelelően. Már nagyon fiatalon olyan tartalmakhoz férhetnek hozzá, amelyek károsak abban a korban, nem beszélve arról, hogy sok szülő az internetes felületeket arra használja, hogy amíg ő elfoglalt „valamiféle felügyelet alatt” tartsa a gyerekét. A szakember leszögezte,
viszont a szülőknek meg kell találniuk az arany középutat, amely révén a közösségi háló előnyös oldalát szerettetik meg gyerekükkel.
A kerekasztal-beszélgetésen az online bántalmazás is szóba került, ez már nemcsak nagyobb tagozatokban, hanem elemi osztályokban is jelen van. Kádár Enikő szerint
Példaként a negatív hozzászólásokat vagy bizonyos internetes tevékenységekből való kiközösítést hozta fel. Az iskolapszichológus hangsúlyozta, az ilyen jelenségek során egyértelműen sérül a gyerek személyisége, amelynek később komoly következményei lehetnek. Ez esetben is óriási a szülők felelőssége, hogy időben észrevegyék az ebből fakadó problémákat, törődjenek a gyerekeikkel, illetve napirenden legyenek azzal, hogy manapság milyen veszélyeknek vannak kitéve az iskolások az online térben.
A Maros Megyei Természettudományi Múzeum november és december folyamán minden csütörtökön csillagászati estet szervez „Nézz az égre a múzeumból” címmel.
A csíkszéki fedett műjégpályák készen állnak arra, hogy megnyissák kapuikat a korcsolyázók előtt. Elsőként a csíkszeredai Molnár Lajos műjégpályán indul a közkorcsolyázás szombattól, majd hamarosan a Vákár Lajos műjégpályán és a karcfalvi műjégpályán is.
A szeretetteljes emlékezés lángjai világították be a temetők sötétjét péntek este. Mindenszentek napja alkalmából idén is sokan kilátogattak a temetőkbe elhunyt szeretteik sírjához, gyertyát gyújtani és emlékezni. Fotókon mutatjuk.
A Romániai Magyar Gazdák Egyesülete (RMGE) adománygyűjtést szervez egy gazdatársuk leégett fóliájának és melléképületeinek helyreállítása érdekében.
Őrizetbe vették azt a Maros megyei férfit, aki rendőröket próbált megvesztegetni.
Több óráig volt lezárva a forgalom, több, mint tíz kilométeres autósor alakult ki a Maros megyei Nagyernye községben, Sáromberkénél pénteken délután a súlyos baleset miatt. A rendőrség egyelőre nem közölte a baleset okait.
Több mint ötezer cég és egyéni vállalkozó jelentett fizetésképtelenséget az országban. Ez a mennyiség 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, az év első kilenc napjában. Akkor alig több mint 4500 esetet regisztráltak.
A Meseszó Egyesület mesemondói idén is bejárják az országot, és mesélnek kis és nagyobb közösségekben. Akik szeretnének gyerek- vagy felnőtt közösség számára mesét kérni, november 8-ig tehetik ezt meg.
Nyolcan sérültek meg, miután két gépjármű összeütközött péntek délután Sáromberkénél – tájékoztat a Maros tűzoltóság sajtóosztálya.
Több mint hatvan rendőr és csendőr részvételével tartottak összehangolt akciót Nyárádkarácson községben péntek reggel a közrend biztosítása érdekében.
1 hozzászólás