
Fotó: Silviu Matei/Agerpres
Horațiu Potra zsoldosvezér ügyvédjei csütörtökön bejelentették, hogy ügyfelük szeretne „önként” visszatérni Romániába Dubajból, ahová bíróság elé állítása után menekült.
2025. október 30., 18:052025. október 30., 18:05
Szeptember 29-én a vádlottat, illetve a fiát, Dorian Potrát és egy további családtagot az Egyesült Arab Emírségekben őrizetbe vették a kiadatási eljárás indításáig – írja az Agerpres. Potra ügyvédjei azt állítják, hogy a zsoldosvezér vissza akar térni Romániába „szembenézni a vádakkal és tisztázni a nevét”. Szerinte
„Bár reális esélyük volt arra, hogy elkerüljék a kiadatásukat az Egyesült Arab Emírségekből, a Potra család a legnehezebb, de egyben a legőszintébb utat választotta: hazatérnek, szembenéznek a vádakkal és tisztázzák a nevüket” – olvasható a két ügyvéd, Christiana Mondea és Șerban Moga közleményében, amiben cáfolták azt, hogy védencük elmenekült volna az országból. Szerintük
A három vádlott az év elején távozott Romániából, februárban pedig távollétükben előzetes letartóztatási parancsot adtak ki ellenük.
Horațiu Potrát a legfőbb ügyészség nemrég bíróság elé állította a zsoldoscsoportjához tartozó további húsz személlyel együtt, ugyanabban az ügyben, amelyben Călin Georgescu ellen is vádat emeltek. A vád szerint
Radu Marinescu igazságügyi miniszter csütörtökön kijelentette, hogy Horațiu Potra hamarabb visszakerül Romániába, ha bebizonyosodik, hogy nem ellenzi a kiadatását, és feladja magát. A tárcavezető Antena 3-nak nyilatkozva arra reagált, hogy a Dubajban őrizetben lévő zsoldosvezér ügyvédjein keresztül megüzente: önként vissza akar térni az országba.
Ha pedig bebizonyosodik, hogy nem ellenzi a kiadatását, és együttműködik a román hatóságokkal, akkor a hazahozatala jelentősen felgyorsul.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
szóljon hozzá!