Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A digitális városról szervezett kerekasztal-beszélgetésről tudósító múlt heti cikkünkre reagált Marosvásárhely polgármestere, aki kifejtette, „sajnálja, hogy azok, akik most IT-témákkal támadják a polgármesteri hivatalt, úgy tesznek, mintha elfelejtenék az IBM-projektet.”
2018. szeptember 03., 13:292018. szeptember 03., 13:29
„Ezt a projektet sok évvel ezelőtt indítottuk el” – fogalmazott a szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében Dorin Florea. Az elöljáró a replika jogán kifejtette, hogy a polgármesteri hivatal számos eszmecserét, közvitát kezdeményezett, és nyilvánosságra hozta a meghozott döntéseket és a megtett lépéseket.
Hosszú út vezet ahhoz, hogy Székelyföld valamely városa digitálissá váljon, de előtte nézzünk csak tükörbe: mi digitálisan élünk? Úgy általánosságban merjük használni a számítógépet, az internetet, a bankkártyát, az okostelefont, élünk a lehetőségekkel?
„Azok, akik ma támadnak, a múltkor csupán egyetlen napig tartottak ki, megunták a munkát és elmentek, mondván, hogy más dolguk van (az érdeklődőknek részletekkel is szolgálunk, névvel). A ma támadók közül senkit nem láttam, hogy megvédték volna a várost akkor, amikor ez a projekt egy éven keresztül közvitán szerepelt, a helyi tanácsban pedig elhalasztották és akadályozták” – erősítette meg a polgármester, hozzátéve azt is, hogy senkit nem látott, aki a hivatalban jelentkezett volna, hogy „jöjjön és támogassa, hogy a városháza vegye át az IT-városkának szánt telket, akkor, amikor egyesek »sok odaadással és önfeláldozással« vehemensen ellenezték a projekt megvalósulását” – fogalmazott az elöljáró.
A polgármester sajnálatát fejezte ki, hogy „olyan beszédtémák röppennek fel, amelyekben figyelmen kívül hagyják a valóságot”, és ezért azt javasolja, „keressenek valaki mást, akin a port elverhetik”.
Ahogy tudósításunkban beszámoltunk, a 6. Vásárhelyi Forgatag keretében a Teleki Téka udvarán, szerda délután az IT-szakmáról, a digitális város lehetőségeiről beszélgetett négy szakember, akik a közönség kérdéseire is válaszoltak, és többek közt arról beszéltek, miért lenne fontos a város digitalizálása, milyen eredményeket hozna az Marosvásárhelynek.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A romániaiak több mint kétharmada szerint nőtt az utóbbi időben a nők elleni családon belüli erőszakos esetek száma – derül ki az INSCOP Research friss felméréséből.
Súlyos közlekedési baleset történt szerda délután Szászrégenben, a Beresztelke felé vezető útszakaszon. Egy súlyos, életveszélyes állapotban levő és két könnyebben sérült személyt szállítottak kórházba.
Elrendelte a legfőbb ügyészség Horațiu Potra vagyonának a zár alá vételét. A zsoldosvezért folytatólagosan elkövetett adócsalással, sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják ebben az ügyben.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
szóljon hozzá!