Illusztráció
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) több mint egy évvel ezelőtt indította el kommunikációs kampányát, amelyben a helyi termékekre, vállalkozásokra irányítják a figyelmet, próbálják tudatosítani, hogy a helyben elköltött pénz helyben is marad. Kifejlesztették a háromszéki termék, szolgáltatás védjegyet, és most ez a program lépett új szakaszba azáltal, hogy a helyi vállalkozói szövetségek is felsorakoztak melléje.
2018. március 07., 19:352018. március 07., 19:35
Bereczki Kinga, a HKA ügyvezető igazgatója a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint az ASIMCOV háromszéki vállalkozói szövetség vezetőivel szerdán tartott közös sajtótájékoztatón ismertette elképzeléseiket. Hangsúlyozta, tapasztalataik szerint a háromszékiek tisztában vannak a helyi vállalkozások fontosságával, nyitottak arra, hogy szorosabbra fűzzék a kapcsolatot, ám ehhez a cégek részéről is gesztusokra van szükség, arra, hogy odafigyeljenek a közösségi igényekre.
Jelentkezni a minoi.ro felületen lehet, egy űrlap kitöltése után elbírálják a vállalkozást: akkor kaphatja meg a védjegy használati jogát, ha a termék, a szolgáltatás megfelel a minőségi kritériumoknak.
Bagoly Miklós, az ASIMCOV elnöke leszögezte, a védjegy nemcsak a helyi termék beazonosítását szolgálja, hanem szavatolja a minőséget. Rámutatott, a több védjegy nem zárja ki egymást,
László Endre, a kereskedelmi kamara turisztikai osztályának elnöke rámutatott, a kezdeményezés az idegenforgalmat is segíti, mert a turisták könnyebben beazonosíthatják a helyi termékeket, a külföldiek ugyanis gyakran azt keresik az üzletek polcain. Fontosnak tartja, hogy a termékek arculatát megőrzik.
– szögezte le László Endre.
Szigorú és folyamatos ellenőrzésre van szükség, hogy a védjeggyel ellátott termékek, szolgáltatások minősége ne romoljon – hívta fel a figyelmet Édler András. A Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint a védjegy megerősítheti a helyi gazdaságot, nagyszerű marketingeszköz, lokálpatriotizmussal is rá lehet erősíteni, ám ehhez be kell vonulnia a köztudatba, hogy ezek tényleg minőségi termékek.
A Maros Megyei Természettudományi Múzeum november és december folyamán minden csütörtökön csillagászati estet szervez „Nézz az égre a múzeumból” címmel.
A csíkszéki fedett műjégpályák készen állnak arra, hogy megnyissák kapuikat a korcsolyázók előtt. Elsőként a csíkszeredai Molnár Lajos műjégpályán indul a közkorcsolyázás szombattól, majd hamarosan a Vákár Lajos műjégpályán és a karcfalvi műjégpályán is.
A szeretetteljes emlékezés lángjai világították be a temetők sötétjét péntek este. Mindenszentek napja alkalmából idén is sokan kilátogattak a temetőkbe elhunyt szeretteik sírjához, gyertyát gyújtani és emlékezni. Fotókon mutatjuk.
A Romániai Magyar Gazdák Egyesülete (RMGE) adománygyűjtést szervez egy gazdatársuk leégett fóliájának és melléképületeinek helyreállítása érdekében.
Őrizetbe vették azt a Maros megyei férfit, aki rendőröket próbált megvesztegetni.
Több óráig volt lezárva a forgalom, több, mint tíz kilométeres autósor alakult ki a Maros megyei Nagyernye községben, Sáromberkénél pénteken délután a súlyos baleset miatt. A rendőrség egyelőre nem közölte a baleset okait.
Több mint ötezer cég és egyéni vállalkozó jelentett fizetésképtelenséget az országban. Ez a mennyiség 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, az év első kilenc napjában. Akkor alig több mint 4500 esetet regisztráltak.
A Meseszó Egyesület mesemondói idén is bejárják az országot, és mesélnek kis és nagyobb közösségekben. Akik szeretnének gyerek- vagy felnőtt közösség számára mesét kérni, november 8-ig tehetik ezt meg.
Nyolcan sérültek meg, miután két gépjármű összeütközött péntek délután Sáromberkénél – tájékoztat a Maros tűzoltóság sajtóosztálya.
Több mint hatvan rendőr és csendőr részvételével tartottak összehangolt akciót Nyárádkarácson községben péntek reggel a közrend biztosítása érdekében.
szóljon hozzá!