Fotó: Vinca Minor
Július végén Kovászna Megye Tanácsa átadta a 11C számú megyei utat az országos útügyi hivatal ügykezelésébe. Ez az első lépés annak irányába, hogy az út rehabilitálása megkezdődjön.
2014. szeptember 15., 21:182014. szeptember 15., 21:18
2014. szeptember 16., 08:532014. szeptember 16., 08:53
Pénteken a Hivatalos Közlöny is hitelesítette: a Kézdivásárhely és Bükszád között levő 35 kilométeres megyei utat országúttá minősítették. A 21 millió lej leltárértékű körülbelül 340 ezer négyzetméternyi bitumenszőnyeg így gyakorlatilag átkerült a román állam hatáskörébe, és mint olyan a javítandó területekhez.
Az elmúlt 25 év során az ország egyik legrégebbi aszfaltútján nem végeztek számottevő javításokat, remélhetőleg ezzel az intézkedéssel beindul egy folyamat – nyilatkozta Daragus Attila polgármester. Az elöljáró szerint az elmúlt évtizedekben számos próbálkozás történt annak érdekében, hogy a turisztikai jelentőségű út rehabilitálása megtörténjen, de ez eddig a legfontosabb lépés.
A polgármester úgy véli: a megyei tanács lehetőségeit meghaladta volna a munkálat, és az sem kizárt, hogy az átvevő hivatalnak is túl nagy falatot képez, viszont megítélése szerint még az is haladás lenne, ha az út egy részét felújítanák.
A téma egyébként azután került terítékre, hogy István Zoltán odakerült a Szállításügyi Minisztériumhoz államtitkárként: a kézdivásárhelyi illetőségű politikus szorgalmazta az első lépések megtételét, jóllehet előtte már Traian Băsescu államfő, Elena Udrea volt vidékfejlesztési miniszter, illetve legutóbb Liviu Dragnea miniszterelnök-helyettes is országosan kiemelkedő projektnek nevezte a 35 kilométer hosszúságú út felújítását.
Két autó ütközött össze vasárnap a 11-es országúton, Maksa község közelében. A rendőrök vizsgálatai alapján a karambolt szabálytalan előzés okozhatta.
A kormány megszorító intézkedései – sok egyéb mellett – a tanügyet is érzékenyen érintik, és ez alól Székelyföld sem jelent kivételt. Öröm lehet az ürömben, hogy az eredeti elképzelés még súlyosabb következményekkel járt volna.
Nem kell folyton mellette ücsörögni, időnként kavargatni, és mégsem ég oda! Alább a sokácbab-készítés titkaiba avatjuk be az olvasót, miközben a csernátoni Haszmann Pál Múzeum a héten megnyílt kiállításaiba is betekintést nyerünk.
Március óta döcög az új számlázási program a Hydrokovnál – korábban Közüzemek Rt. –, a hibák miatt sokan késve kapják a számlát, továbbá jelenleg a honlapjuk sem működik megfelelően. A szolgáltató szerint őszre stabilizálódhat a helyzet.
Egyre nagyobb terhet ró az árkosi községvezetésre a medvék jelenléte. A vadak már korábban is megközelítették a települést, de számuk egyre aggasztóbb: május közepe óta már öt medvét kellett elszállítani.
A hűvös, esős május sok gólyafióka életét követelte, a sokak által csodált madaraknak azonban az utóbbi időben tapasztalt tartós szárazság és a szeles idő sem kedvezett. Háromszéken idén már több gólyát is mentettek a civilek.
Sürgős pénzátutalásra kérte egy állítólagos kolléga két Sepsiszentgyörgyi áruház alkamazottait: szolgálati telefonjukon utasította őket arra, hogy tegyék letétbe a pénzt egy bankautomatába. Bevált a trükkje, jelentős pénzösszeget lopott el.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra.
Különleges esemény előzte meg a SepsiClassic komolyzenei fesztivál nyitónapját: negyven lelkes kerékpáros gyűlt össze és vonult végig a város utcáin klasszikus dallamok kíséretében. A stílusos kezdést kulturális és zenei programsorozat követi.
Jelentős gazdasági bűncselekmény gyanújával nyomoz a Kovászna megyei ügyészség. Hétfőn több házkutatást is végrehajtottak, amelyek során okiratokat és informatikai eszközöket foglaltak le.
szóljon hozzá!