Fotó: Bencze Melinda
Több mint százan vonultak fel a merényletkísérlettel gyanúsított Beke Istvánért szombaton, Sepsiszentgyörgy utcáin. A tüntetésen Beke Ernő, az előzetes letartóztatásban levő vármegyés édesapja is felszólalt.
2015. december 20., 10:352015. december 20., 10:35
2015. december 20., 20:552015. december 20., 20:55
A tömeg ezúttal is a „Beke Isti ártatlan”, a „Hazug román hatalom, engedjétek szabadon”, a „Hol a bomba?” jelszavakat skandálta. A tüntetők a korábbi megmozdulásokhoz hasonlóan a Gábor Áron utcán a rendőrség, a Kovászna megyei kormányhivatal, illetve az ügyészség épületét érintve vonultak fel Sepsiszentgyörgyön.
A házkutatási parancs november 26-ra volt kiállítva, de csak november 30-án érkezett meg a Szervezett Bűnözés és Terrorizmusellenes Igazgatóság (DIICOT) megközelítőleg negyven kommandósa Beke István lakásába és munkahelyére vizsgálódni, így „nagyszerű volt az időzítés” a román nemzeti ünnepet megelőzően – mondta Beke Ernő, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom elnökének, Beke Istvánnak az édesapja.
A hatóságok esztelneken, az airsoft-bázison is vizsgálódtak, ahol katonai eszközök másolata található. Ez egy olyan játék, amely nem csupán Románia-, hanem nemzetközi szintű – folytatta az édesapa, aki rámutatott: az országban megközelítőleg 300 airsoft-csapat működik. „Megszületett az első számú terrorista, aki az elmúlt évből megmaradt petárdákból készít bombát” – jegyezte meg Beke Ernő. Hozzátette, „petárdából bombát nem lehet készíteni, a laikus emberek megvezették, mert ha száz petárdát összekötnek, száz pukkanást hallhat az illető, de robbanást nem” – érvelt Beke.
„Mindannyian Beke Istvánok vagyunk, mindenkinek lehet otthon üzemanyaga, üvege, újratölthető gázpalackja, az még nagyobb robbanhat, mint a száz petárda” – fogalmazott. Feltette azt a kérdést is, ha a bomba nem létezik, akkor fiának miért kell előzetesben ülnie. Az édesapa ugyanakkor attól tart, hogy az újabb tárgyalás időpontjáról nem értesítik időben, így hivatalból kinevezett ügyvédnek kell képviselnie a fiát.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
szóljon hozzá!