Hamisítás, gyülőletbeszéd és az információk pontos közlésére vonatkozó előírások mellőzése miatt kéri az Antena 3 hírtelevízió felelősségre vonását az Active Watch Sajtófigyelő Ügynökség, a Kovászna megyei önkormányzat, valamint erdélyi magyar politikai pártok.
2013. február 06., 12:432013. február 06., 12:43
2013. március 06., 14:092013. március 06., 14:09
Az Antena 3 hírtelevízió Mihai Gâdea által vezetett Sinteza zilei című adásának január 29-i kiadásában a meghívott újságírók, politikusok minősíthetetlen hangnemben beszéltek a magyar és székely szimbólumokról, rongynak nevezve a székely zászlót. A telefonon bekapcsolt Tamás Sándor Kovászna megyei tanácselnök állításával ellentétben kijelentették, hogy a megyei önkormányzatnak nincs román nyelvű honlapja, mondván, hiába keresték az interneten, csak a magyar változatot találták meg. Ennek bizonyítására egy hamisított képernyőmentést mutattak be – állítja az Active Watch Sajtófigyelő Ügynökség.
Közleményükben rámutatnak, hogy a műsorban közzétett másik képernyőmentés már tartalmazta a honlap nyelvváltó gombját is, azonban Mihai Gâdea műsorvezető nem jelezte a különbséget, megsértve az audiovizuális szabályozásnak az információk pontos, ellenőrzött, részrehajlás nélküli és jóhiszemű közlésére vonatkozó előírásait, ezért az Országos Audiovizuális Tanácstól (CNA) várják, hogy kötelezze helyesbítésre a televíziótársaságot.
Tamás Sándor megyei tanácselnök kikérte a műsor másolatát a CNA-tól, és ennek alapján eljárást kezdeményez a tévécsatorna ellen.
Kulcsár Terza József, az MPP Kovászna megyei szervezetének elnöke és Bedő Zoltán, az EMNP sepsiszentgyörgyi szervezetének elnöke közös állásfoglalásra szólították fel a megyei önkormányzati testület román és magyar tagjait. Ötvös Mózes, a Kovászna Megyei Szarvasmarha-tenyésztők Egyesületének elnöke a valótlanságokat állító újságírók felelősségre vonását szorgalmazza. Ötvös a Székelyhon.ronak elmondta: megengedhetetlen, hogy a XXI. században ilyen hangnemben beszéljenek a székelyekről, a székely szimbólumokról, és hazugnak nevezzék egy megye tanácselnökét, holott éppen az újságírók követtek el jogsértést. „Mindezekért elvárjuk, hogy nyilvánosan bocsánatot kérjenek Tamás Sándortól és a székelyektől” – hangoztatta Ötvös.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
szóljon hozzá!